reklam
reklam
SON DAKİKA

Köroğlu Gazetesi | Bolu

Ercoşkun ve STK’lardan geçmiş olsun ziyareti

Ercoşkun ve STK’lardan geçmiş olsun ziyareti
03 Temmuz 2017 - 18:14

AK Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, beraberinde Bolu’da faaliyet gösteren Sivil Toplum Örgütü temsilcileri ile beraber, İzzet Baysal Devlet Hastanesi Köroğlu Ünitesi’ni ziyaret etti.

Ziyarette, Başhekim Muhammed Emin Demirkol ve hastane yöneticileri ile bir araya gelen Ercoşkun ve beraberindekiler, 7 Haziran’da İzzet Baysal Devlet Hastanesi İdari ve Mali İşler Müdürü Salih Ayan’ın silahlı saldırıya uğraması nedeniyle geçmiş olsun dileklerini ilettiler.

Ziyaretinde bir konuşma yapan Ak Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun ilk olarak, sağlık hizmetlerinden bahsetti. Ercoşkun şunları söyledi; “Bolu’da sivil toplum örgütleri anlamında çalışan STK’larımız var. Memur Sen başkanı, Sağlık Sen başkanı, Kızılay, İHH, TÜGVA, Cihannüma, Mimar Sinan Derneği, Yıldırım Beyazıt Vakfı, Ensar Vakfı, İnsan ve Medeniyet Hareketi, İlim Yayma Cemiyeti, Önder, Bolimder, Evrensel Hafızlar Derneği, Hak İş, Milli Türk Talebe Birliği, UDEF, Uluslararası Öğrenciler Derneği, Fakir Öğrencilere Yardım Derneği ve Çınar Derneği temsilcileri, gerek yönetimdeki arkadaşlar ve bunun yanında yerel parlamento olarak kabul ettiğimiz İl Genel Meclisimizin değerli başkanı ve meclis üyelerimiz var. Köroğlu Devlet Hastanesindeyiz, Sağlık Genel Sekreterimiz Şevki Bey ve yine Başhekim  Muhammed Bey’le birlikteyiz. Sağlık sektörü özellikle son 15 yıllık süreçte devrim niteliğinde bazı değişikliklere sahne oldu. Bu manada Bolu da Türkiye’nin en iyi organize olmuş, en kaliteli hizmeti veren illerinden bir tanesi. Geçmişte yaşanan tablolarla kıyasladığımızda artık o sıra beklemeler veya beklenen sıralardan sonra ilaç tedariki için yaşanan sıkıntılar, bunun yanında gerek muayene gerekse ameliyat esnasında yaşanan sıkıntıların hiçbir tanesini Bolu’da görmek mümkün değil. Artık nitelikli yatak anlamında olsun, verilen hizmetler anlamında olsun, Bolu’nun her köşesinde oldukça kaliteli bir hizmetle karşı karşıyayız. Bu sadece Bolu Merkez’le sınırlı da değil. İlçelere gittiğinizde, Kıbrıscık’ın Çökeler Köyü’nde de veya Mudurnu’nun Munduşlar Köyü’nde de sağlık hizmetlerinden dolayı vatandaşlarımız başta bu hizmeti veren teşkilata ama diğer taraftan bu devrim niteliğindeki değişimi gerçekleştiren Sağlık Bakanımıza, Başbakanımıza, Cumhurbaşkanımıza bu manada dua ediyorlar.”

“Bu saldırı hepimizi üzdü”

Konuşmasının devamında, 7 Haziran’da meydana gelen silahlı saldırıdan bahseden Ercoşkun, olayın Bolu’da yaşayan tüm vatandaşları derinden üzdüğünü ifade etti. Bu konuda her türlü sürecin takipçisi olacaklarını kaydeden Ercoşkun, şöyle devam etti; “Sağlık sektörü de 24 saat çalışan bir sektör. Bir çok farklı alanlar toplumun dar kesimlerine hitap ediyor ama sağlık sektöründeki hizmetler toplumun tamamına hitap ediyor. Beşikten mezara kadar olan bütün aşamalarda vatandaşlarımız sağlık hizmetlerinden faydalanıyor. 24 saat kesintisiz, haftanın 7 günü devam eden yılın 365 günü, bayram veya seyran dinlemeden tatil veya çalışma günü dinlemeden gerçekleşen bir hizmet söz konusu ve bu hizmet esnasında da çeşitli sıkıntılara da sağlık çalışanları zaman zaman maruz kalabiliyor. Geçtiğimiz 7 Haziran’da da maalesef Köroğlu Devlet Hastanesinde üzücü bir olayla karşı karşıya kaldık. Sağlık sektöründeki çalışanların hiçbir zaman karşılaşmaması gereken hiçbir şekilde tasvip edilemeyecek bir saldırı ile karşı karşıya kaldık. Bu bizi Bolu’daki yaşayan tüm vatandaşları derinden üzdü. Bu manada ciddi olarak hepimiz de, bir üzüntü hasıl oldu. Biz de bugün Bolu’daki tüm sivil toplum örgütlerinin temsilcileri olarak başta Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliği olmak üzere, Başhekim Muhammed Bey, saldırıya uğrayan Salih Ayan kardeşimizle dayanışma içinde olduğumuzu bir kez daha ifade etmek istiyoruz. Bunun yanında verilen bu kaliteli hizmetlerden dolayı da başta başhekimimiz olmak üzere tüm teşkilata en alt kademeden en üst kademeye kadar Bolu Halkı adına teşekkür ediyoruz, şükranlarımızı sunuyoruz. Bir daha böylesine üzüntü verici olayların yaşanmaması anlamında temennimizi ifade etmek istiyoruz. Bu konuda yapılabilecek gerçekleşebilecek her türlü süreçlerin de takipçisi olacağımızı bir kez daha ifade etmek istiyoruz. Başta Kamu Hastaneleri Genel Sekreterimiz Şevki Bey olmak üzere başhekimimiz Muhammed Bey’e, tüm yönetici arkadaşlara, burada bulunan hazırun adına başarılar temenni ediyorum. Her zaman her koşulda birlikte olduğumuzu ifade etmek istiyorum.”

Kep Adresi [email protected]