reklam
reklam
SON DAKİKA

Köroğlu Gazetesi | Bolu

GEREDE BELEDİYESİ ÇALIŞMALARINI HIZLANDIRDI

GEREDE BELEDİYESİ ÇALIŞMALARINI HIZLANDIRDI
28 Mayıs 2017 - 17:52

Havaların ısınmasıyla birlikte, Gerede’nin gelişip güzelleşmesi için dur durak demeden mesailerini sürdüren Gerede Belediyesi Fen işleri müdürlüğüne bağlı Park ve Bahçeler Birimi şehrin dört bir yanında çalışmalarına başladı. Belediye Başkanı Mustafa Allar´ın talimatıyla başlayan kilitli parke, tretuvar ve kaldırım ile peyzaj çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

HABER: BMA

Hava sıcaklıklarının artması ile birlikte Gerede Belediyesi’ne bağlı Fen İşleri Müdürlüğü çalışmalarına ara vermeden devam ederken, Gerede’nin ihtiyaç duyulan birçok yerinde tamamlanan kaldırım çalışmalarının ardından H. Emin Efendi Caddesi, Cumhuriyet Meydanı ve Osmanlı Caddesi’nde de çalışmalara başlandı

Allar çalışmaları yerinde inceledi.

Gerede Belediyesi Park ve Bahçeler birimi tarafından yapımına başlanılan Vezir han önündeki park yenileme çalışmalarında sona geliniyor, ekonomik ömrünü tamamlayan döşeme taşları ve bordür taşları yenileriyle değiştirilen parka güneşlik montajı da yapılarak vatandaşlarımızın daha serin bir ortamda dinlenmeleri sağlanacak. Yaklaşık 230 metrekarelik döşeme taşı değişikliği yapılan parkın toprak dolguları da tamamlanarak bitkisel çalışmaların ardından park ilçe halkının hizmetine sunulacak. Ayrıca Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan çay bahçesinin önündeki kaldırımların da deforme olması nedeniyle yapılacak çalışma ile yaklaşık 285 metrekarelik döşeme taşı değiştirilerek vatandaşların hizmetine sunulacak.

DAYIOĞLU DERESİ ISLAH EDİLİYOR

Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü ve Belediye Başkanı Mustafa Allar’ın DSİ ile daha önce yapılan görüşmeler ve ilçeye gelerek yaptıkları tetkik ve inceleme neticesinde üniversiteden Mevlana Mürüvvet Vakfı’nın güneyine kadar olan yaklaşık 600 metrelik kısımda dere ıslahı çalışmaları başladı.

Kaldırım ve ıslah çalışmalarını yerinde inceleyen Belediye Başkanı Mustafa Allar yaptığı açıklamada, “Göreve geldiğim günden bu yana ilçemiz mahallelerini, gerek meclis üyelerim, gerek birim amirlerimiz, gerekse muhtarlarımızla birlikte sokak sokak dolaşarak gördüğümüz aksaklıkları gideriyoruz. İhtiyaç duyulan mevkilerde hızlı bir şekilde yol ve kaldırım çalışmalarını gerçekleştiriyoruz” dedi.

Kep Adresi [email protected]