reklam
reklam
Köroğlu Gazetesi | Bolu

KABALOĞLU ENERJİ İŞÇİSİNİN VİRÜS MÜCADELESİNİ ANLATTI 

KABALOĞLU ENERJİ İŞÇİSİNİN VİRÜS MÜCADELESİNİ ANLATTI 
Bu haber 26 Mart 2020 - 15:29 'de eklendi ve kez görüntülendi.

TES-İŞ Adapazarı Şube Başkanı İrfan Kabaloğlu, elektrik enerjisinin insan yaşamındaki önemine değinerek, enerji sektöründe çalışan işçilerin koronavirüs salgını dolayısıyla karşılaştığı sorunları dile getirdi. 

Haber: Ömer ÇETİNASLAN

TES-İŞ Adapazarı Şube Başkanı İrfan Kabaloğlu, yaptığı açıklamada, enerji işçilerinin yaptığı görevin ağır ve tehlikeli olduğuna dikkat çekerek, koronavirüs salgını sürecinde yaptıklarını işin kritik önem taşıdığını söyledi.

Kabaloğlu, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Biz enerji işçileri 7/24 görev yapıyoruz. Elektrik hayatımızın birçok alanına girmiş durumda. Hastanelerden, askeri tesisler, emniyet, konutlar, sanayi ve ticaret haneler, doğalgaz, su arıtımı dağıtımı saymakla bitiremeyiz. Bir an elektriğin olmadığını düşünelim ne hale gelir dünya. Zaten iş kolu olarak ağır ve çok tehlikeli işkoluna giriyor. O yüzden stratejik önemi var ülkeler için.

“VİCDANİ VE MİLLİ SORUMLULUKLARIMIZ BİLİNCİYLE ÇALIŞIYORUZ”

Enerjinin hizmet olarak yansıması enerji işçileri vasıtasıyla oluyor. Bu görevi yapan işçiler ki bende 25 yıl bu sektörün elektrik arıza çalışanıydım. Biz sadece ekmek parası için çalışmıyoruz. Öyle anlar geliyor ki ücret ikinci planda kalıyor. Bu görevi yapan arkadaşlar hizmet ettiği alan gereği insani, vicdani ve milli sorumlulukları bilinciyle çalışıyorlar. Bu virüsün ülkemize girdiğinden bugüne sendika temsilcisi arkadaşlarımızla birlikte işverenlerimizin aldığı tedbirlerin kapsamı görüşülerek işlerin ve hizmetin yapılması için bir yol haritası belirlendi. Bu yol haritasında TEİAŞ, İZAYDAŞ, İZGAZ, D.S.İ., Göynük Termik Santral, İzmit Su A.Ş. ve SEDAŞ’ın yönetim kadrolarının hassasiyetlerinden dolayı teşekkür ediyoruz. Eksikler yok mu var tabi. Bunları da aza indirmek için arkadaşlarımızla sürekli diyalog halinde işverenlerimize bildiriyoruz.

“ÜLKEMİZ ADINA KESİNTİSİZ ENERJİ VERMEYE ÇALIŞIYORUZ”

Bu esrarengiz, sinsi virüsün dünyada ve ülkemizde ki yarattığı etkiyi her gün haber kanallarında izliyoruz. Zor ve çaresi bulunamamış bir ölümcül olabilir. Bu düşman iki kişinin yan yana gelmekten korktuğu bir durum yaratmıştır. Bu ortamda biz enerji işçileri işimize sahip çıkarak sadece ekmeğimiz için değil ülkemiz ve insanlık adına kesintisiz enerji vermeye 7/24 çalışıyoruz. Elektriği üretmek, gazı dağıtmak, suyu arıtmak, çöpleri bertaraf etmek bunlar çalışırken olmazsa olmazımız bunun sorumluluğu ve bilinciyle çalışıyoruz.

İşyeri bazlı problemleri işverenimizle birlikte aşmaya çalışırken bu iş yerlerinin bağlı bulunduğu bakanlıkların aldığı önlemlerin eksik kalanlarını TES-İŞ sendikası genel merkezi ve bağlı bulunduğumuz TÜRK-İŞ vasıtasıyla iletmiş bulunuyoruz. Çözümü konusunda önlemlerin alınmasını bekliyoruz.

“İŞİMİZİN BAŞINDAYIZ KİMSENİN KUŞKUSU OLMASIN”

Bu virüsün çalışan kesimleri etkilemesini düşünmek bile istemiyorum. Bu durum, çalışacak adam bulamamak demek. Önlemleri derinleştirmek gerekiyor. Öncelikli işlere ağırlık verip telafisi olan işleri ötelemek gerekiyor. Mesela endeks okuma gibi. Biz işimizin başındayız. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın. Ama bu şartlarda çalışan arkadaşlarımızın kıymeti bilinsin ki moral motivasyonları yüksek olsun. Bu zor günlerin ülkemizden ve dünyadan geçmesi alacağımız bireysel ve toplumsal önlemlerden geçtiğini biliyoruz. Özellikle sağlık çalışanlarına ve bu şartlarda çalışan tüm emekçilere teşekkür ediyoruz.”

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER