reklam
reklam
SON DAKİKA

Köroğlu Gazetesi | Bolu

VALİ BARUŞ İFTARDA VATANDAŞLAR İLE BERABER

VALİ BARUŞ İFTARDA VATANDAŞLAR İLE BERABER
24 Haziran 2017 - 15:30

Bolu Valisi Aydın Baruş, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) tarafından Ramazan ayında Anıtpark’a kurulan ve her gün yüzlerce kişiye iftar yemeği veren Ramazan Çadırını ziyaret ederek iftarını Bolulu vatandaşlar ile birlikte açtı.

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneğinin geleneksel hale getirdiği ve bu sene 3.sünü düzenlediği iftar çadırının konuğu Bolu Valisi Aydın Baruş oldu. İftar öncesinde açıklamalarda bulunan Vali Baruş, “Hayırsever kuruluşlarımız ve hayırsever insanlarımız zor durumda olan vatandaşlarımıza, engellilerimize son derece cömert bir şekilde yardımlarını yaptılar.” dedi ve ekledi;

“Çok güzel bir ramazan ayı geçiriyoruz. Artık sonuna geldik. Tabi insanlarımız dinimizin temel şartları olan oruca ilgi göstermesi, oruç sayesinde sabrı ve metaneti diğer insanlarla yardımlaşmayı dayanışmayı öğrenmesi, genel anlayışa katkıda bulunması çok önemli bir vesile oluyor. Böylece insanlarımız daha huzurlu, daha barışa yatkın bir hal alıyor. Ramazanın en büyük katkısı bunun olduğunu söyleyebilirim. Ayrıca hayırsever kuruluşlarımız ve hayırsever insanlarımız zor durumda olan vatandaşlarımıza, engellilerimize son derece cömert bir şekilde yardımlarını yaptılar. Bunlardan biri olan müsaidin iftar çadırında da bunu en güzel şekilde görüyoruz. Vatandaşlarımız büyük ilgi gösteriyor. Vatandaşlarımız orucunu açmak için buraya geliyor. Burayı finans eden iş adamlarımızı var. Bolu gerçekten bu konuda çok şanslı bir ildir. Bu sayede birçok yoksulumuz, yetimimiz boynu bükük kalmıyor.

“ Bayramı da sevinçli bir şekilde geçirmelerini temin ediyoruz”

Ben buradan yemeklere katkıda bulunan tüm iş adamlarımıza ve MÜSİAD Bolu Şubesine çok teşekkür ediyorum. Abdullah Abat beye çok teşekkürlerimizi sunuyorum. Bizlerde ramazan ayını son günlerinde iftar açan vatandaşlarımızla bir arada olmak istedik. Ben herkesin orucunu Allah kabul etsin diyorum.

Kep Adresi [email protected]