(HABER: ASLI AKIŞ)- Bolu Ülkü Ocakları Başkanı Cihan Özkalem, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'ın seçim öncesi rakiplerinin “kaybetme telaşı” içerisinde olduğuna işaret ederek, bu durumun belediye içinde bir “korku imparatorluğu” oluşturduğunu söyledi.

Yaklaşan yerel seçimlerle birlikte, Bolu'da siyasi gerilim giderek artıyor. Bolu Ülkü Ocakları Başkanı Cihan Özkalem, güvenilir kaynaklardan aldığı bilgi doğrultusunda Başkan Özcan'ın belediye personelini sosyal medya aktiviteleri üzerinden fişlemeye başladığını iddia etti.

Özkalem, Başkan Özcan’ı yerel seçimlerde kaybetme telaşı sardığını ileri sürerek;  “Yerel seçimler yaklaştıkça CHP’li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ı “kaybetme telaşı” sardı. Bu telaş ve panik ile Bolu Belediyesinde “korku imparatorluğu” kuran Tanju Özcan, güvenilir kaynaklarımızdan aldığımız duyumlara göre Belediye personelini tek tek sosyal medya beğenilerine ve gönderilerine bakarak fişlemeye başlamıştır. Bu durum personelde büyük bir huzursuzluk ve memnuniyetsizlik yaratmıştır” dedi.

“ÖZCAN, YEMİNİNE SADIK KALAMAMIŞ”

Göreve geldiği ilk gün “Bolu’muzu tarafsız bir şekilde, kimseyi ayırmadan ve kimseyi kayırmadan yöneteceğine” yemin eden Tanju Özcan'ın,  söylemini de hatırlatan Özkalem; “Göreve geldiği ilk gün Kur’an-ı Kerim’i ve bayrağı öperek: “Bolu’muzu tarafsız bir şekilde, kimseyi ayırmadan ve kimseyi kayırmadan yöneteceğine” yemin eden Tanju Özcan, yeminini bozmuştur. Bolu Belediyesinde görevli personelleri, sosyal medyadaki beğeni ve gönderilerine bakarak tek tek fişleyen Tanju Özcan, “kimseyi ayırmadan, kayırmadan yönetememe” yeminine sadık kalamamış, üstü kapalı tehditler ve baskılar ile belediyede kurduğu “dikta” yönetimine hız kazanmıştır” ifadelerine yer verdi.

ÖZKALEM, BAŞKAN ÖZCAN’A SESLENDİ

Özcan'ın yeminini bozmasının kefareti olarak 31 Mart gecesi ödeyeceğini de belirten Özkalem; “Tanju Özcan, yeminini bozmanın kefaretini 31 Mart gecesi ödeyecektir. Tanju Özcan’a sesleniyorum: İnsanların ekmeğiyle, rızkıyla oynamak “şehrül emin” sıfatı taşıması gereken bir belediye başkanına yakışır mı? Sen artık “şehrül emin” değil “şehrül müstebit” sıfatını taşıyorsun. Zorbalıkla, baskıyla, zulümle Bolu gibi bir şehri yönetemezsin. Belediye Meclis toplantılarını kafana göre yönetip, zorba bir şekilde meclis üyelerini kovamazsın. Hukuk dışı yöntemlerle personeli görevden alamazsın, canının istediği gibi toplantıyı açıp kapatamazsın. Zorba idare tarzın, hukuku ve insan ilişkilerini çiğneyen üslubun ve “ben yaptım, oldu” hareketlerin ile Bolu Belediyesini 5 yıl daha idare edemezsin.  Ne belediye senin babanın çiftliği ne de orada çalışan emekçi personel senin emir erin! Her insanın siyasî fikri ve temayülü vardır. Bunlar üzerinden insanları “şucu, bucu” diyerek fişlemek ve “hesabını seçimden sonra soracağım” ne demek? Belediye personelinin ekmeğiyle, onuruyla, duruşuyla uğraşmayı bırak da yoluna bak! Yolcudur Abbas, bağlasan durmaz! Artık o zalim ellerini, derdi çoluk çocuğuna ekmek götürmek olan masum insanların üzerinden çek! Bir de hukukçusun. Fişlemenin özel hayatın gizliliğini ihlal sonucu doğuracağını bilmiyor musun?” Şeklinde konuştu.

“31 MART GECESİNDE MHP’NİN ZAFERİNİ GÖRECEĞİZ”

Başkan Cihan Özkalem, ayırmadan ayrıştırmadan yönetim anlayışıyla 31 Mart mhp’nin zaferini göreceklerini de vurgulayarak; “İnşallah, 31 Mart gecesinde MHP’nin zaferini göreceğiz. O vakitten sonra Bolu Belediyesinde mobbing, fişleme, ötekileştirme, nepotizm, adam kayırmacılık, kovma, haksız yere görevden alma gibi gayri insani ve gayri ahlaki hiçbir teşebbüs olmayacaktır. Çünkü biz yaratılanı yaratandan ötürü hoş gören bir medeniyete mensubuz. “Ayırmadan, ayrışmadan” yönetimin ve insan onurunun teminatı MHP olacaktır.” Diye sözlerini noktaladı.

Editör: Burhan YEŞİLTAŞ