(HABER: BURHAN YEŞİLTAŞ)- Boluspor, Trendyol 1.ligin 19.haftasında kendi sahasında Bandırmaspor’u konuk etmişti. Kırmızı beyazlılar bu maçın ardından PFDK'ya sevk edilmişti. Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’nun aldığı karar açıklandı.

PFDK, Boluspor'a 96 Bin TL para cezası ve Bandırmaspor maçında taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle C ve D blokta yer alan taraftarların elektronik biletlerinin bir sonraki ev sahibi olduğu maçta bloke edildiğini duyurdu.

PFDK'dan yapılan açıklama şöyle;

“17- BOLUSPOR Kulübünün, 20.01.2024 tarihinde oynanan BOLUSPOR-TEKSÜT BANDIRMA SPOR Trendyol 1. Lig müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde ev sahibi kulüp olduğu müsabakada 2. kez gerçekleştirilmesinden dolayı 40.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına, FDT’nin 53/3. maddesi uyarınca çirkin ve kötü tezahüratta bulunan MARATON TRİBÜNÜ C-D blokta yer alan seyircilerin elektronik bilet kapsamındaki kartlarının bloke edilmesi suretiyle bir sonraki evsahibi kulüp olduğu müsabakaya girişlerinin engellenmesine,

Aynı müsabakada BOLUSPOR Kulübünün, taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle 56.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına” karar verildi.

Editör: Burhan YEŞİLTAŞ