Bu yıl 17.düzenelenen Veteranlar futbol turnuvasında B grubunda ilk karşılaşmalar oynandı. Turnuvanın B grubunda 5 karşılaşma oynandı. Takımlar, rakip fileleri 26 defa havalandırdı.

Gol düellosunun kazananı Şabablı Metal

17- Veteranlar futbol turnuvasında B grubunda oynanan günün ilk karşılaşmasında Şabablı Metal ile Liva İnşaat karşılaştı. Günün ilk karşılaşması gol düellosu şeklinde geçti. Karşılaşmaya Şabablı Metal hızlı başlarken rakibi karşısında arka arkaya goller bularak skoru 2-0 yaptı. Liva İnşaat bu gollere cevap vererek 1 gol buldu. İlk yarı bu skorla tamamlandı. İkinci yarıya Şabablı Metal skoru 3-1’e getirdi. Geriye düşmesine rağmen maçı bırakmayan Liva İnşaat arka arkaya goller bularak skoru bir anda 3-3’e getirdi. Karşılaşmada son sözü Şabablı Metal söyledi. Şabablı Metal bir gol daha bularak skoru 4-3 yaptı. Karşılaşmada Liva İnşaat bir gol daha bularak skoru 4-4’e getirdi. Mücadelenin bu şekilde bitmesi beklenirken, Şabablı Metal bir gol daha bularak skoru 5-4’e getirdi. Maçta başka gol olmayınca Şabablı Metal gol düellosu içinde geçen karşılaşmayı kazanmayı bildi.

1453 Osmanlıspor rahat kazandı

Geçtiğimiz yılın finalisti olan 1453 Osmanlıspor, Aurora Enerji ile karşı karşıya geldi. Maçın favorisi olan 1453 Osmanlıspor farklı kazandı. Rakibi karşısında etkili oyununu farklı skora yansıtan, 1453 Osmanlıspor müsabakayı 7-0 kazanmayı bildi.

Taşkesti 4 golle galip

B grubunun 20.45 seansında oynanan karşılaşması 6 gole sahne oldu. Köroğlu Beton, Taşkesti ile karşılaştı. Taşkesti rakibini 4-2 ile geçerek turnuvaya 3 puanla başladı.

Biz Bize 2012 3 puanla başladı

Gecenin 22.00 seansının ilk maçında Sem-Mak ile Biz Bize 2012 kozlarını paylaştı. Gol anlamında kısır geçen karşılaşmayı Biz bize 2012 takımı tek golle kazanarak turnuvaya 3 puanla başladı.

Gecenin maçının kazananı MRC Ceylan Yapı

Gecenin merakla beklenen karşılaşması ise MRC Ceylan Yapı, Bolu 14 FK arasında oynandı. Turnuvanın favori takımları arasında gösterilen iki takım, ilk maçta kozlarını paylaştı. Karşılaşmanın ilk yarısında Bolu 14 FK, MRC Ceylan Yapı karşısında 1-0 öne geçti. Her iki takımda rakip kalelerde bir çok pozisyondan faydalanamadı. MRC Ceylan Yapı, kalesinde gördüğü gole cevap vererek skoru 1-1’e getirdi. Mücadelenin ilk yarısı 1-1’lik eşitlikle sona erdi. Karşılaşmanın ikinci yarısında MRC Ceylan Yapı, Bolu 14 FK’ya oranla topa çok sahip olan takım görüntüsü verdi. MRC Ceylan Yapı, ikinci yarıda bir gol daha bularak skoru 2-1’e getirdi. Karşılaşmanın kalan dakikalarında başka gol olmayınca MRC Ceylan Yapı sahadan 2-1 galip ayrılan taraf oldu.

Muhabir: BURHAN YEŞİLTAŞ