Atıl Arazilerin değerlendirilmesi ve yem bitkisi ekiliş alanlarının arttırılması kapsamında Tarım ve Orman Bakan yardımcısı Sayın Fatih Metin’in destekleriyle sağlanan bütçe ile özellikle küçükbaş hayvancılığın Bolu’daki merkezi konumunda yer alan Seben de üreticilere %75 destekli Fiğ Tohumu dağıtıldı.

Dağıtım törenine Seben Kaymakamı Süleyman Bakan, Seben Belediye Başkanı, İl Tarım ve Orman Müdürü İzzet Murat, İlçe Ziraat Odası Başkanı Fehmi Çınar, İlçe Protokolü ve üreticiler katıldı.

Dağıtım töreninde konuşan Kaymakam Süleyman Bakan; emeği geçenlere teşekkür ederken üreticilere hayırlı ve bereketli olmasını diledi. Belediye Başkanı Fatih Kavak’ta aynı duygu ve düşüncelerle emeği geçenlere teşekkür ederken Seben’li üreticilere hayırlı ve bereketli olması temennilerinde bulundu.

Törende konuşan İl Müdürü İzzet Murat; “Sayın bakan yardımcımızın özveri ve destekleriyle, İlçe Müdürlüğümüzün organizasyonunda temin edilen fiğ tohumları hayvancılık faaliyetlerinin yoğun olduğu ilçemizde atıl arazilerin değerlendirilmesi ve kaliteli kaba yem sağlanması aşamasında önemli bir rol üstlenecektir.

%75 hibe ile %25 üretici katkısı olarak toplam 267 Bin TL tutarındaki Proje kapsamında dağıtımını gerçekleştirdiğimiz tohumlarımızdan 258 üreticimiz faydalanacaktır.

Tohumlarımızın üreticilerimize hayırlı ve bereketli olmasını diliyor, üretim sizden destek bizden sloganıyla desteklerini esirgemeyen başta Bakan Yardımcımız Fatih Metin Bey olmak üzere Sayın Valimiz Ahmet Ümit, değerli Bolu Milletvekillerimiz Sayın Arzu Aydın ile Sayın Fehmi Küpçü, İlçe Müdürlüğümüz, Ziraat odamız ve emeği geçenlere şahsım ve kurumum adına teşekkürlerimi sunarım" dedi.

Editör: TE Bilisim