(HABER MERKEZİ)- Gazeteci Rasim Ozan Kütahyalı ile Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan birbirine girdi. Kütahyalı'nın Bolu Belediyesi'ne ‘kayyum’ atanacağını ve Özcan'ın tutuklanacağına ilişkin açıklamadikkat çekti.

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, binlerce kişinin önünde Kuran-ı Kerim'e el basıp, bayrağı öptükten sonra yemin ederek görevine başlamıştı. İşte tartışma bu olaydan sonrası başladı.

Rasim Ozan Kütahyalı, sosyal medya hesabından Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın, Kur’an-ı Kerim’e el basarak yemin ettiği videosunu paylaştı.

Yeni dönemine yemin ederek başlayan Başkan Özcan’ın söz konusu videosu herkes tarafından dikkat çekti.

Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Kütahyalı, “Laiklik karşıtı eylemlerin odağı olmaktan ve dince kutsal sayılan sembollerin kasten ve alenen Tanju Özcan tarafından istismar edilmesinden ötürü Bolu Belediyesi’ne kayyum atanmasına ve Tanju Özcan’ın tutuklanmasına karar verilmiştir. Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı. Haha :).'' diye yazdı.

Çok geçemeden Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Rasim Ozan Kütahyalı'ya sosyal medyadan karşılık verdi: “Feto artığı Rasim Ozan Kütahyalı, Türk Bayrağı ve Kuran-ı Kerim üzerine yemin ederek göreve başlamam sebebiyle bana kayyum atandığını ve tutuklandığımı yazmış. Türk Bayrağı ve kutsal kitabımız üzerine yemin etmek suç ise ben bu suçu ikinci kez işledim.  Ettiğim yeminden dolayı bana kayyum atayacak zihniyetin alnını karışlarım. Bu haber doğru ise an itibariyle Bolu’dayım, tebligatı almaya ve gözaltına alınmaya razıyım. Eğer bu Feto artığı, eyyam yapıyorsa da kendisi hakkında suç duyurusunda bulunuyorum” dedi.

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'ın kendisini aradığını söyleyen Rasim Ozan Kütahyalı bir paylaşımda daha bulunarak; Hahaha… İronik ve geyik bir mesaj için Bolu Beyi Tanju Özcan beni aradı, canlı yayındaydım, ard arda mesajlar attı. Lider TV yayınının son 30 dakikasını izleyin, karnınız ağrıyarak güleceksiniz… “Gözaltına alınmaya hazırım” diyor bir de. Benden selam olsun Bolu Beyi’ne” ifadelerini kullandı.

Editör: Burhan YEŞİLTAŞ