Kılıçdaroğlu'nun istifası CHP’nin dağılmasını isteyenlerin taktiklerinin gerçekleşmiş olması anlamına gelmektedir

Dolayısıyla bazı kesimlerin bir türlü yanlarına çekemedikleri Sayın K. Kılıçdaroğlu giderse CHP asla belini bir an önce doğrultamaz ve doğrultana kadarki zaman aşamasında çok istedikleri ve uzun yıllardır özlemiyle yaşadıkları BOP projelerini gerçekleştirmek hayallerine kavuşmuş olacaklardır her zaman bizi kıskanıyor dedikleri dış güçler ve yandaşları.

Bu DEĞİŞİM sözü ve oluşu o kadar basit bir olay olmadığı gibi koltuk sevdalılarının özlemleri kadar basit değildir.

Bu konu ve oluşumların arkasında daha çok ve uzun stratejiler var.

AYRICA bu konu bazı sosyal medya ve FETÖ'cülerin dedikodusuyla yönlendirilen sokaktaki insanlarımızı aşan bir konu olduğu gibi uluslararası siyasi stratejiler dir.

Son zamanlarda bilhassa cumhurbaşkanlığı seçimlerinden sonra Sayın Cumhurbaşkanımız Sayın Kılıçdaroğlu'na karşı 21 Ağustos tarihine kadar hiçbir şekilde önemli eleştiri yapmamıştı!

Burada beni şaşırtan ise günlerdir üzerinde durduğumuz Sayın Kılıçdaroğlu’nun CHP de değişim yapılarak partinin başından ayrılması konuları tartışılırken “neden suspusta kalmıştı da şimdi değişim heveslilerine destek veriyormuş gibi” Düşüncesi hasıl oldu.

Peki ne oldu da Son günlerde böyle bir değişimin olmayacağı kanaatinin yaygınlaşmasıyla partinin başında kalacağının kabullenilmesi havası siyasi ortamın havasının değişmiş görünmesi kabullenilmiş oldu.

İşte bu görünüm günlerdir beklenen değişim hevesindeki bazı kitlelerin hayal kırıklığı yaşamasıyla Sayın Cumhurbaşkanımızın tekrar bu kitleye ve siyasi yandaşlara teselli anlamında olabilir.

CHP içerisinde Günlerdir süren değişim havası ve ısrarları sürerken birçok basın ve yorumcuların anlattıkları, Sayın K. Kılıçdaroğlu'nun Partinin başından gitmesiyle, daha uysal ve baskı yapılabilecek kişinin gelmesini isteyenlerin dış güçler olduğuydu.

Bilindiği gibi dış güçlerin kendi menfaatleri icabı müdahale ettikleri, yönetimini bozdukları pek çok ülkeler vardır.

1919 yılları öncesinde ülkemizi parçalayan dış ülkeler Türkiye’mizi parsellemiş her bölgeye farklı ülkeler yerleşmiş, ülkemizi işgal ederek hakimiyetleri altına almışlardı.

O yıllardaki tüm yabancı ülkeler olmasa da bazı emperyalist ve faşist ülkeler halen bu özlem içerisindeler.

Bu heves, bu istek “neden” diye soracak olursak, Ülkemizin dünya coğrafyasında yer altı ve yerüstü kaynaklarının çok zengin oluşu, topraklarının verimli ve ikliminin güzel oluşu, coğrafi yerinin tüm çevresine hakimiyet sağlayabilecek konumda oluşudur.

Aslında koltuktu, makamdı, soygun veya çıkar meselesi değildir ülkemizde oynana oyunların nedenleri

Bu çok önemli konuyu kısadan toplayacak olursak mesele uzun yıllardır heves ve arzuyla bekledikleri BOP projesidir.

Bunun için de yapmayacakları insafsızlık canilik yoktur.

--

Saygılarımla