reklam
SON DAKİKA

Köroğlu Gazetesi | Bolu

AK KADINLAR’DAN YERLİ MALI HAFTASINDA KERMES

AK KADINLAR’DAN YERLİ MALI HAFTASINDA KERMES
13 Aralık 2019 - 12:03

12 – 18 Aralık arasında kutlanan Yerli Malı Haftası nedeniyle AK Parti Bolu İl Kadın Kolları tarafından, kermes düzenlendi. “AK Kadınlar yerli üretir, milli tüketir, ekonomiye destek verir” sloganı ile düzenlenen etkinlikle ilgili bilgiler veren AK Parti Bolu İl Kadın Kolları Başkanı Hicran Çağalı, “Üreten kadınlarımız, ürettiklerini satarak, hem eve, hem de ülke ekonomisine çok büyük destek vermektedirler.” dedi. 

MEHMET FATİH YALINIZ

AK Parti Bolu İl Binasının girişinde düzenlenen kermeste, AK Parti Bolu İl Kadın Kolları Üyeleri tarafından hazırlanan, el işleri, gıda ürünleri satışa çıkarıldı, sanat eserleri sergilendi.

Kermes için düzenlenen açılış törenine, AK Parti Bolu İl Başkanı Nurettin Doğanay, İl Genel Meclisi Başkanı Yaşar Yüceer, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Kazım Konak ve partililer katıldı.

Açılış kurdelesi kesildikten sonra bir konuşma yapan AK Parti Bolu İl Başkanı Nurettin Doğanay, “Bu iş için emek veren, gecesini gündüzüne katarak, gerek el emeği, gerekse göz nuru burada ürünler var. bu manada teşekkür ediyorum. Sayın Cumhurbaşkanımız da zaten bu konuda AK Parti iktidarının 18 yıllık sürecine şöyle bir baktığımızda her zaman yerli ve milli olmaktan bahsediyor. Niçin yerli ve milli olmaktan bahsediyoruz, bizim silahımız da yerli olmalı, bizim yiyeceğimiz de yerli olmalı, deterjan da yerli olmalı. Ama maalesef Türkiye geçmişten bu yana geldiğimiz noktada, mutfaktaki deterjandan bir çok noktaya kadar, bir çok Avrupa ülkesinin farklı ürünlerini kullanıyoruz. Ama rabbimize hamd ediyoruz ki, 18 yıldır çok ciddi anlamda yerlileştik. Türk savunma sanayisinin %70’lerine geldiysek, yerli üretim noktasında, dünyaya ihtiyacımız yoksa, biz mutfağımızda da aynısı olmalı, bindiğimiz araçta da aynısı olmalı, inşallah tüm dünya gıpta edercesine bakıyor. Önümüzdeki haftalarda, Sayın Cumhurbaşkanımız yerli ve milli olan aracın Osmangazi Köprüsündeki test sürüşünü de yapacak inşallah. Türkiye şahlanıyor, Türkiye bir istikamete gidiyor, o istikametten de inşallah her ne kadar ayağımıza taş bağlamaya çalışsalar da biz AK Parti ailesi olarak milletimizle birlikte bu yolda devam ediyoruz.” diye konuştu.

Kermesten elde edilen gelir, AK Parti Bolu İl Kadın Kolları tarafından yapılan hayır işlerinde kullanılacak.

Düzenlenen etkinlikle ilgili bilgiler veren AK Parti Bolu İl Kadın Kolları Hicran Çağalı, “Yatırım, tüketim ve Türk Malları Haftası sebebiyle, AK Parti Bolu İl Kadın Kolları olarak ekonomik işleri başkanlığımızın 81 ilde eş zamanlı olarak organize ettiği ‘AK Kadınlar, yerli üretir, milli tüketir, ekonomiye destek verir’ sloganı ile bu etkinliği düzenledik. Ne kadar yerli ve milli olursak, her alanda güçlü olduğumuzu yaşayarak görüyoruz. Bu etkinlikte kadınlarımız, kendi ürettikleri el işi, gıda ve sanatsal aktivitelerini sergilediler. Üreten kadınlarımız, ürettiklerini satarak, hem eve, hem de ülke ekonomisine çok büyük destek vermektedirler. Bolu’muzda da bunun en güzel örneklerini görmekteyiz. AK Parti hükümetimiz de kadın girişimcilere verdikleri teşviklerle bunu desteklemektedir. İşte bizler, bu sloganla yola çıktık, ‘AK Kadınlar, yerli üretir, milli tüketir, ekonomiye destek verir.” diye konuştu.

Kep Adresi [email protected]