reklam
reklam
SON DAKİKA

Köroğlu Gazetesi | Bolu

Ak parti genişletilmiş il başkanları toplantısı yüz yüze yapıldı

Ak parti genişletilmiş il başkanları toplantısı yüz yüze yapıldı
01 Temmuz 2020 - 15:17

AK Parti Bolu İl Başkanı Nurettin Doğanay, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılımıyla parti genel merkezinde gerçekleştirilen AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısına katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, seçimler, siyasi partilerin karne günleridir diyerek; “İlmek ilmek örerek 2023 kadrolarımızı oluşturuyoruz” dedi.

Haber: Aslı Akış

AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısına, sosyal mesafenin korunabilmesi için İl genel meclisi Başkanı Yaşar Yüceer, İl Kadın Kolları Başkanı Hicran Çağalı ise AK Parti Bolu İl başkanlığından video konferans ile katılım sağladı.

AK Parti’de koronavirüs salgını dolayısıyla alınan tedbirler çerçevesinde toplantılar video konferans yöntemiyle yapılıyordu.

Parti genel merkezinde 11 Mart’ta son kez yapılan Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı, tedbirler çerçevesinde 22 Mayıs’ta video konferans yöntemiyle gerçekleştirilmiş, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan video konferans ile il başkanlarına hitap etmişti.

Salgın sürecinde kontrollü sosyal hayata geçilmesinin ardından Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı uzun bir aranın ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da katılımıyla AK Parti Genel Merkezi’nde yapıldı.

 “SEÇİMLER, SİYASİ PARTİLERİN KARNE GÜNLERİDİR”

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Genişletilmiş İl Başkanları toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan; “Seçimler, siyasi partilerin adeta karne günleridir. 2023 yılına kadar istediğimiz şekilde çalışacağımız geniş bir vakit var. Bu süreyi en verimli şekilde kullanarak seçim günü milletimizin karşısına çıkmalıyız.

“2023 KADROLARIMIZI OLUŞTURUYORUZ”

Nasipse, ağustos ayının sonundan itibaren kongrelerimize kaldığımız yerden devam edeceğiz. Amacımız ekim ayı sonunda ilçe kongrelerimizi tamamlayıp il kongrelerimize geçmektir. İl kongrelerimizi de 4 ayda bitirmeyi planlıyoruz. Ardından da 7. Olağan Büyük Kongre tarihimizi de açıklayacağız. Bu süreçte kadrolarımızı değer merkezli siyaseti ilke edinmiş, çalışkan, gayretli, kabiliyetli arkadaşlarımızla zenginleştirmek istiyoruz. Bunun için çok titiz bir çalışma yürütüyoruz. Adeta ilmek ilmek örerek 2023 kadrolarımızı oluşturuyoruz.

Yolunu şaşıranlar, kibrine esir düşenler dışında AK Parti ailesinden tek bir ferdin bile eksilmesine gönlümüz razı gelmez. Her yeni üyemiz için bir fidan dikeceğiz. 2023 hedeflerimize el ele, omuz omuza yürürken, aramıza nifak tohumları atmak isteyenlere de fırsat vermeyeceğiz” ifadelerini kullandı.

Kep Adresi [email protected]