reklam
SON DAKİKA

Köroğlu Gazetesi | Bolu

BAKLİYAT KÖYÜNDE HASAT BAŞLADI

BAKLİYAT KÖYÜNDE HASAT BAŞLADI
17 Eylül 2020 - 10:24

Bolu İl Tarım Müdürlüğü önderliğinde S. S. Çamyayla Köyü Kadın Kooperatifi ve Demirciler Köyü Gelincik Kadın Kooperatifi ile Reis Bakliyat arasında sözleşmeli üretim modeliyle Bakliyat Köyü projesi meyvelerini vermeye başladı.

“ÜRÜNÜN BEREKETLİ VE KAZANÇLI OLMASINI DİLİYORUM”

Konu hakkında açıklama yapan İl Müdürü İzzet Murat; “İl Müdürlüğümüzün organizasyonunda gerçekleşen Reis Gıda-Üretici işbirliği meyvelerini vermeye başladı. Proje kapsamında Göynük İlçemiz Çeşme Mahallesi’nde Bombay Fasulyemizin hasat çalışmaları başlamış olmakla birlikte Bombay Fasulye hasadına üretimin başından sonuna kadar çiftçilerimizin yanında yer alan İl Müdürlüğümüz teknik elemanları da katılım sağlamıştır. Çiftçimizin ürünün bereketli ve kazançlı olmasını diliyorum. Proje için İlimizi tercih eden Reis Gıda’ya, proje ve pandemi süreci dahil olmak üzere özveri ile üreten ve üretmeye devam eden çiftçilerimiz ile teknik personelimize teşekkür ediyorum” dedi.

Bakliyat Köyünde (Bolu Merkez, Göynük ve Kıbrıscık İlçelerinde Belirlenen noktalar) hasatlar ekim aralığı, cinsler ve hava koşullarına bağlı olarak devam edecek.

Kep Adresi [email protected]