reklam
reklam
SON DAKİKA

Köroğlu Gazetesi | Bolu

BENZİN VE MOTORİNE İNDİRİM GELDİ

BENZİN VE MOTORİNE İNDİRİM GELDİ
01 Nisan 2020 - 11:24

Bugünden itibaren geçerli olmak üzere benzine 10, motorine ise 8 kuruş indirim geldi. Söz konusu indirim pompa fiyatlarına yansıdı.

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası’ndan (EPGİS) yapılan açıklamaya göre, benzin ve motorine indirim geldi. Benzinde 10 kuruş, motorinde ise 8 kuruş olarak gerçekleşecek indirim, pompa fiyatlarına yansıyacak.

EPGİS’ten yapılan açıklamada; “1 Nisan tarihinden itibaren geçerli olmak üzere; benzinde 10, motorinde 8 KRŞ/LT pompa fiyatlarında indirim gerçekleşmiştir” ifadeleri kullanıldı.

BENZİN VE MOTORİNİN LİTRESİ KAÇ LİRA OLACAK?

Yapılan indirimin ardından Bolu’da ortalama 5,16 liradan satılan benzinin litre fiyatı 5,06 liraya; ortalama 5,41 liradan satılan motorinin litre fiyatı ise 5,33 liraya indi.

AKARYAKIT FİYATLARININ HESAPLANMASI

Akaryakıt fiyatları, Türkiye’nin de dahil olduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş ürün fiyatlarının ortalaması ile dolar kurundaki değişiklikler baz alınarak rafineriler tarafından hesaplanıyor. Bu hesaplanma sonucunda dağıtım firmalarınca uygulanan fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük değişiklikler gösterebiliyor.

Kep Adresi [email protected]