reklam
SON DAKİKA

Köroğlu Gazetesi | Bolu

“BİR NEFES BİN HAYAT”

“BİR NEFES BİN HAYAT”
16 Eylül 2020 - 13:31

Uluslararası Rotary 2430. Bölge Projesi olan ‘’Bir Nefes,Bin Hayat’’ Projesi 41 adet Solunum Cihazının ülkemizin çeşitli hastanelerine kazandırılması ile başarıyla sonuçlandı. 41 adet solunum cihazından bir tanesi de Bolu Rotary Kulübü tarafından, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Tıp Fakültesine bağışlandı. Bolu Rotary Kulübü Dönem Başkanı Fatma Zehra Aydın projeyi basın mensuplarıyla paylaştı.

Yaşanan Pandemi süreci nedeniyle, insanlığa hizmet amacıyla yola çıkan Türkiye 2430. Bölge Rotary Kulüpleri ve Rotary Vakfı, ülkemizdeki ve dünyanın çeşitli ülkelerindeki Rotary kulüplerinden sağlanan bağışlarla toplam maliyeti 285.000 Amerikan doları olan 41 adet solunum cihazı alarak, bölgemiz hastanelerine teslim etti.

Birim maliyeti yaklaşık 7.000 USD olan bu cihazlardan biri de Bolu Rotary Kulübü tarafından, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne bağışlandı. Düzenlenen törende, cihaz Başhekim Doç.Dr. Muhammed Nur Öğün’e teslim edildi.

Başkan Fatma Zehra Aydın, “Bu cihaz, öncelikle yaşadığımız COVID19 pandemi sürecinde COVID hastalarında ve sonrasında da normal yoğun bakım ünitelerinde yatan hastaların hizmetinde kullanılacaktır. Projede emeği geçen, ’Sorunun Değil, Çözümün Parçası’ olan tüm Rotaryen dostlarıma çok teşekkür ediyor, bu süreçte tüm hastalarımıza acil şifalar diliyorum.’’ dedi.

Kep Adresi [email protected]