reklam
reklam
SON DAKİKA

Köroğlu Gazetesi | Bolu

ÖZEL İDARE KARLA MÜCADELE EKİPLERİ KIŞA HAZIR

ÖZEL İDARE KARLA MÜCADELE EKİPLERİ KIŞA HAZIR
29 Kasım 2022 - 13:39

Bolu İl Genel Meclis Başkanı Yaşar Yüceer, son birkaç yıldır Bolu’da kış mevsiminin ağır geçtiğini, her türlü hazırlığın en iyi şekilde tamamlandığını söyledi.

Kışın sert ve soğuk geçtiği ilimizde karla mücadelenin etkin bir şekilde yürütülmesi ve kırsalda ve köylerde yaşayan vatandaşların mağdur olmaması için özel idare karla mücadele ekipleri hazır hale getirildi. Bolu İl Özel İdaresi, kış mevsimi boyunca merkez ve ilçelerde 71 araç, 71 ekip ve 120 personelle hizmet verecek.

“KARA YOLLARINDAKİ ÇALIŞMALARA DESTEK VERİYORUZ”

Bolu İl Genel Meclis Başkanı Yaşar Yüceer,  kar yağması ve yolların kapanması durumunda İl Özel İdaresi ekiplerinin gece gündüz demeden çalışacağını ifade ederek;  “Kış mevsimi yaklaşıyor, Bolu’muzda da kış şartları ağır geçiyor. Bununla ilgili köylerde İl Özel İdaresi olarak çalışma yapıyoruz, kara yollarındaki çalışmalara destek veriyoruz. Kar yağmadan önce tüm hazırlıklarımızı tamamlamış durumdayız, hiçbir eksiğimiz yok.” şeklinde konuştu.

“EKİPLERİMİZ AKTİF OLARAK ÇALIŞACAK”

Yüceer, ” Personel konusunda eksiklerinin olmadığını dile getirerek; “Greyderleriyle kamyonlarıyla pikaplarıyla dozerleriyle kepçesiyle İl Özel İdaresi olarak ekiplerimizle karla mücadeleye hazırız. Hangi ekip, hangi greyder, hangi araç, köyün yolunu açacak, organizasyonu yapılmış vaziyette. Ekiplerimize, İl Özel İdaremize güveniyoruz. Karla mücadelede Bolu merkez ve ilçelerimizde toplam 71 araçla, 71 ekibimiz ve 120 personelimiz aktif olarak çalışacak.” ifadelerini kullandı

 

Kep Adresi [email protected]