reklam
reklam
SON DAKİKA

Köroğlu Gazetesi | Bolu

BOLU’YA 80 DOKTOR ATANDI

BOLU’YA 80 DOKTOR ATANDI
03 Eylül 2020 - 15:56

Sağlık Bakanlığı tarafından 94.dönem devlet hizmeti yükümlülüğü kurasıyla Bolu’ya 8’i uzman olmak üzere toplamda 80 doktor ataması yapıldı.

Haber: Tuğra Gülen

94.Devlet Hizmet Yükümlülüğü (DHY) kurası ile Bolu’ya 80 yeni hekim atandı. 3359 sayılı Sağlık Hizmetleri Temel Kanunu’na göre yurt içinde veya yurt dışında öğrenimlerini tamamlayarak tabip, uzman tabip ve yan dal uzmanlık eğitimini tamamlayanlardan Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü internet sitesinde (https://yhgm.saglik.gov.tr) ismi ilan edilenler için ilan edilen takvim çerçevesinde noter huzurunda bilgisayar ortamında kura ile yerleştirme işlemleri yapıldı.

Sağlık Bakanlığı’nın web sitesinde yer alan sonuçlara göre belirlenen kadrolara gelecek doktorlar kurayla isim isim belirlenirken, çok sayıda branşa uzman doktor ataması yapıldı.

Bolu’ya kura ile 1 Anesteziyoloji ve Reanimasyon Hekimi, 1 Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hekimi,  2 İç Hastalıkları Uzmanı, 3 Aile Hekimi Uzmanı, 1 Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı, 1 Göğüs Hastalıkları Uzmanı, 1 Kadın Doğum Uzmanı ve 70 Pratisyen Hekim olmak üzere toplamda 80 yeni doktorun ataması yapıldı.

Yeni atanan doktorların kısa süre içerisinde görev yerlerine giderek işbaşı yapmaları bekleniyor.

 

Kep Adresi [email protected]