reklam
reklam
SON DAKİKA

Köroğlu Gazetesi | Bolu

Ercoşkun 90 milyon TL’lik ulaşım projesini açıkladı

Ercoşkun 90 milyon TL’lik ulaşım projesini açıkladı
08 Haziran 2017 - 11:08

 

Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, “Bolu Merkez’de Güney Çevre Yolu Projesi’ni Allah’ın izniyle hayata geçiriyoruz. 90 milyon TL muhammen bedelle düzenlenen ihaleye 47 firma katıldı. İhale sürecinin ardından Bolu’ya kazandırılacak bu önemli ulaşım projemiz Bolu’ya ve hizmetin en iyisini hak eden vatandaşlarımıza hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.

Eskişehir’i Himmetoğlu/Göynük üzerinden Bolu’ya bağlayacak yol projesinin yanı sıra Mudurnu Çevre Yolu Projesi’nin de hayata geçirileceğini açıklayan AK Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, Bolu’da yeni bir karayolu yatırım projesi daha hayata geçirileceğini açıkladı.

MUHAMMEN BEDELİ 90 MİLYON TL

Milletvekili Ercoşkun, Bolu Merkez’de Güney Çevre Yolu Projesi’nin hayata geçmesi için Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Bakan Yardımcısı Yüksel Coşkunyürek ile birlikte bakanlıkta yaptıkları mesainin olumlu neticelendiğini açıklayarak, şöyle konuştu:

“Bolu’muza kazandırmayı hedeflediğimiz Güney Çevre Yolu için yoğun çalışmalarımız oldu. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Bakan Yardımcımız Yüksel Coşkunyürek ile birlikte yaptığımız çalışmalardan olumlu netice almayı başardık. Karayolları Bölge Müdürlüğü’nce Güney Çevre Yolu ile alakalı ihale gerçekleştirildi.

İHALEYE 47 FİRMA KATILDI

Yaklaşık 90 milyon TL’lik muhammen bedelle çıkılan ihalede 47 firma teklif verdi. Teklif değerlendirme süreci devam ediyor. Yasal süreçle birlikte ihale süreci neticelenecek.”

GÜNEY ÇEVRE YOLU, SEBEN-KIBRISCIK-MUDURNU-GÖYNÜK KARAYOLLARINA DA BAĞLANACAK

Milletvekili Ercoşkun, açıklamalarının devamında, yatırımın önemli ayrıntılarını da açıklayarak, şunları söyledi: “Bolu’nun batısından başlayacak olan Güney Çevre Yolu, Karacasu Yolu olarak da bildiğimiz Seben-Kıbrıscık karayoluna ve Mudurnu-Göynük karayoluna da bağlanacak. Güney Çevre Yolu hem şehir içi geçişi, hem de dışarıdan Bolu’ya geleceklerin bu ilçelere geçişlerini kolaylaştıracak. Allah’ın izniyle bu yatırımla Bolu’nun önemli bir ihtiyacını karşılamış olacağız.”

“HİZMETİN EN İYİSİNİ HAK EDEN BOLU’MUZA HAYIRLI VE UĞURLU OLSUN”

Milletvekili Ercoşkun, açıklamalarının son bölümünde, projenin hayata geçmesi noktasındaki katkılarından dolayı Başkent’e teşekkür etti. Ercoşkun, “Güney Çevre Yolu’nun hayata geçmesi için ortaya koyduğumuz çalışmalarda emeği geçen Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanımız Ahmet Arslan’a, bu yatırımın talimatını bakanlık döneminde veren Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım’a, Bakan Yardımcımız Yüksel Coşkunyürek’e ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Hizmetin en iyisini hak eden Bolu’muza ve değerli vatandaşlarımıza hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

Kep Adresi [email protected]