reklam
reklam
SON DAKİKA

Köroğlu Gazetesi | Bolu

“Nuriye Gülmen ve Semih Özakça derhal serbest bırakılmalı”

“Nuriye Gülmen ve Semih Özakça derhal serbest bırakılmalı”
24 Mayıs 2017 - 16:45

KESK Bolu Şubeler Platformu adına açıklama yapan Dönem Sözcüsü Serdar Koçyiğit, tutuklanan Eğitim Sen üyeleri Semih Özakça ve Nuriye Gülmen’in derhal serbest bırakılması gerektiğini belirterek, “Onlarca kez hukuksuz şekilde yapılan göz altılarla direnişi kıramayan AKP bu kez tutuklamayla hukuku ayaklar altına almıştır.” dedi.

KESK Bolu Şubeler Platformu adına Dönem Sözcüsü Serdar Koçyiğit, geçtiğimiz gün Ankara’da açlık grevi yaparken tutuklanan Semih Özakça ve Nuriye Gülmen ile ilgili yazılı bir basın açıklaması yaptı.

Koçyiğit yaptığı açıklamada; “Darbe hukuku mevcut anayasayı da ayaklar altına alarak, iktidarın ihtiyacına göre işlemeye devam ediyor.

Haklı ve meşru açlık grevlerinin 75. gününde gözaltına alınan sendikamız Eğitim Sen üyeleri Semih Özakça ve Nuriye Gülmen, önleyici tedbir adı altında faşizmin ve örgütlü kötülüğün en katışıksız halinin bir uygulaması olarak tutuklanmışlardır.

Tutuklanma gerekçeleri hukuki izahat olmayıp açıkça siyasal iktidarın, polis devletinin bir talimatı sonucu olduğunu açıklar niteliktedir.

Onlarca kez hukuksuz şekilde yapılan göz altılarla direnişi kıramayan AKP bu kez tutuklamayla hukuku ayaklar altına almıştır.

Hukuku siyasal amaçlar için bir silah olarak kullanarak, OHAL’in arkasına sığınarak, tutuklamalarla, göz altılarla, heykellerin etrafına bariyerler kurmalarla, alan yasaklarıyla ne direniş ne de haklı, meşru mücadelemiz engellenemez.

İktidar toplumsal olaylardan, tepkilerden korkuyorsa milyonları açlıkla, işsizlikle terbiye etmekten, itaat etmeye zorlamaktan vazgeçsin. OHAL kaldırılsın, KHK’larla hukuksuzca işlerinden atılan emekçiler işlerine iade edilsin.

Bir kez daha Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın yaşamlarına yönelik en ufak bir tehdidin sorumlusunun iktidar olacağını belirtiyoruz.

Nuriye Gülmen ve Semih Özakça derhal serbest bırakılmalıdır.” ifadelerini kullandı.

Kep Adresi [email protected]