reklam
reklam
SON DAKİKA

Köroğlu Gazetesi | Bolu

ŞİDDETLE MÜCADELE İÇİN RİSK ANALİZİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

ŞİDDETLE MÜCADELE İÇİN RİSK ANALİZİ PROTOKOLÜ İMZALANDI
09 Haziran 2021 - 13:15

Bolu Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında, şiddetle mücadele için, “Risk Analizi Protokolü” imzalandı.

Haber: Servet Gökçek 

Şiddetin kaynağını tespit etmek adına harekete geçen Bolu Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü, anlamlı bir çalışmayı hayata geçirdi. Lise öğrencilerine yönelik gerçekleşecek çalışma kapsamında yapılacak çevrimiçi anket ile şiddetin temelini oluşturan sorunlar tespit edilmeye çalışılacak. Proje Doğu Marmara Kalkınma Ajansı tarafından desteklenecek.

RESMİ AÇIKLAMA YAPILDI

Konuyla ilgili resmi bir açıklama da yapıldı. Yazılı olarak yapılan açıklamada; “Bolu Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü olarak bireylerin, ailelerin güçlenerek sağlıklı ve şiddet içermeyen bir toplum inşa edilmesi amacıyla bir proje hazırladık. İlimizde her türlü şiddetin boyutunu, yaygınlığını, türlerini, şiddete neden olabilecek psikolojik ve kişisel faktörlerin belirlenmesi amacıyla nicel bir araştırma yapılması amaçlanmıştır. Proje ile şiddetin boyutlarını ortaya koyabilmek için Bolu İli genelinde çocuk merkezli bir risk analizi yapılacaktır.”

“LİSE ÖĞRENCİLERE ÇEVRİMİÇİ ANKET FORMU UYGULANMASI PLANLANMAKTADIR”

Hedef grup olarak belirlenen lise öğrencilere çevrimiçi anket formu uygulanması planlanmaktadır. Bu ankette öğrencilerin demografik bilgilerinin, sağlık durumlarının, ekonomik düzeylerinin, suça karışma durumlarının, yaşadıkları bölgenin, geçmişte ve günümüzde maruz kaldıkları şiddet yaşantılarının, boş zaman etkinliklerinin, duygu durumlarının, şiddetin ortaya çıkmasına neden olabilecek kişisel ve psikolojik diğer etmenlerin tespiti anketle belirlenmeye çalışılacaktır.”

“EBA YA DA DİĞER DİJİTAL PLATFORMLARDAN ÖĞRENCİLERE ULAŞTIRILMASI AMAÇLANMAKTADIR”

“Anket sonuçları analiz edilerek istatistiksel verilere ulaşılması ve bu verilerin yorumlanarak ilimiz için bir risk analizi oluşturulup projenin yazılı bir materyal haline getirilmesi planlanmaktadır. İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile yapılacak protokol kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı liselerde eğitimlerine devam eden öğrencilerden %10’una ulaşılarak bu proje gerçekleştirilecektir. Verilerin toplanması aşamasında anket formlarının EBA ya da diğer dijital platformlardan öğrencilere ulaştırılması ve uygulanması amaçlanmaktadır.

“DOĞU MARMARA KALKINMA AJANSI İLE BİRLİKTE ÇALIŞILACAKTIR”

“Proje sonunda ilimizde şiddetin sebepleri tespit edilerek ileriki süreçlerde şiddette mücadele kapsamında şiddette neden olan etkenlerin ortadan kaldırılması için uygulanan önleyici ve koruyucu hizmet modelleri geliştirilecektir. İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Cemil Sarıcı’ya vermiş oldukları destekten dolayı teşekkür ederiz. Projemize Doğu Marmara Kalkınma Ajansı desteklemektedir. Mevcut durumda projemizin uygulanması için Doğu Marmara Kalkınma Ajansı ile birlikte çalışılacaktır.” İfadelerine yer verildi.

Kep Adresi [email protected]