(HABER: YASİN CELAL TORUN)- Milliyetçi Hareket Partisi Bolu Belediye Başkan Adayı İlhan Durak, Kültür Mahallesi’nde bulunan dikiş nakış kursundaki kursiyer kadınlarla bir araya geldi ve yapacakları Gülezler Kadın Sanat Konağı projesi hakkında bilgiler verdi.

31 Mart mahalli idareler seçimlerine sayılı günler kala çalışmalarına dur durak bilmeden gece-gündüz sahada sürdüren Milliyetçi Hareket Partisi Bolu Belediye Başkan Adayı İlhan Durak’ın hızına yetişilmiyor. Gittiği yerlerde destek isteyen Durak, Kültür Mahallesi’nde bulunan dikiş nakış kursundaki kadınlarla bir araya geldi.

“KENDİ EL EMEĞİ GÖZ NURU SANAT ESERLERİNİ ÜRETEBİLECEKSİNİZ”

Kadınların el emeği göz nuru sanat eserlerini üretebilecekleri ve sergileyebilecekleri Gülezler Kadın Sanat Konağı projesini anlatan Durak,  “Şehrimizde kadınların sosyalleşmesi ve bir arada bulunarak etkinlikler düzenleyebilmesi adına mülkiyeti belediyemizde olan Gülezler Konağı’mızı siz kadınların kullanımına sunacağız. Burada belediyemiz tarafından düzenlenecek el sanatları, dikiş, nakış, resim, müzik atölyelerinde eğitimler alarak kendi el emeği göz nuru sanat eserlerini üretebileceksiniz. Üretilen ürünlerin satışı ile de hanelerinize ek gelir sağlayabileceksiniz” ifadelerini kullandı

Editör: Servet GÖKÇEK