(HABER: BURHAN YEŞİLTAŞ) - Boluspor Teknik Direktörü Yalçın Koşukavak, Göztepe deplasmanında zor bir maç oynayacaklarını belirterek, "Play-off'a kalmak için mücadele ediyoruz" dedi.

Trendyol 1. Lig'de 39 puanla 7. sırada bulunan Boluspor, 7 maçlık yenilmezlik serisini sürdürme peşinde. Ligin 25. haftasında Boluspor, deplasmanda oynayacağı Göztepe mücadelesinin hazırlıklarına tesislerinde yaptığı antrenmanla devam etti.

Teknik Direktör Yalçın Koşukavak yönetimindeki idman, ısınma hareketleriyle başladı. Güç ve kondisyon çalışmalarının ardından teknik-taktik çalışmalar da yapan Boluspor, çift kale maçla antrenmanı tamamladı.

Koşukavak: "İnşallah istediğimiz puanı alır geliriz"

Göztepe deplasmanının zor bir deplasman olduğunu ifade eden Yalçın Koşukavak, "İkinci yarı itibarıyla iyi gidiyoruz. Göztepe zor bir deplasman. Kulübün Türkiye'de örnek olacak şekilde bir organizasyonu var. Yurt dışındaki ortaklıkla beraber çok planlı yapılanan, hem kulüp içi hem saha içi organizasyon güçlü, kadro kalitesi çok yüksek. Bir de ambiyans açısından belki de ligin en zor deplasmanlarından bir tanesi. Pazar günü saat 16.00’da iki taraf açısından çok önemli bir maç. Ambiyansı çok yüksek bir maç olacak. Hazırlıklarımıza devam ediyoruz. İnşallah, istediğimiz puanı alır geliriz" dedi.

"Play-off'a kalmak için mücadele ediyoruz"

Play-off mücadelesini sürdürmek için sahaya çıkacaklarını dile getiren Koşukavak, "Her geçen gün ligin zorluk derecesi artıyor. Maç sayısı azaldıkça hedefler belirginleşiyor. Biz o doğrultuda play-off'a kalmak için mücadele ediyoruz. Onun için oynayacağız ama zor. Oradan aşağıda da 3 tane takım var. Gençlerbirliği de orayı zorluyor. 4-5 takımın böyle kıyasıya mücadelesi var. Kadro kaliteleri de iyi. Zor bir lig oynuyoruz" diye konuştu.

“Sahip çıkmak yakışır”

Kırmızı beyazlı taraftarlara da ayrıca teşekkür eden Koşukavak; “Taraftarımıza tekrar teşekkür ediyorum. Çağrıyı yanıtsız bırakmadılar. Bu şehir onların, bu kulüp Bolu’nun. Sayıyı artırarak devam etmemiz gerekiyor. O samimiyeti, içtenliği de gösterdiler. Skordan bağımsız söylüyorum. Futbol takımları maçta kaybeder, maç kazanır, berabere biter. Futbolun içinde olan şeyler. Ama şehrin kulübüne aidiyetini ben çok önemseyen bir antrenörüm. Ben İzmirliyim. Londra gibiyiz. 7 tane kulüp var. Herkes kendi semtinin takımına sahip çıkıyor. Bolu’da 1 tane var. Sahip çıkmak yakışır. Eğer Bolu’da yaşıyorsanız, kimliğinizde Bolu yazıyorsa burası sizin. Bizler gelip geçiciyiz. O yüzden o hassasiyeti gösterdikleri için tekrar teşekkür ederim kendilerine. Deplasmana da geleceklerini duydum. Sağ olsun, eksik olmasınlar. İnşallah onlara o duyguları, yaşatırız. Allah bizi mahcup etmesin” dedi.

Editör: Burhan YEŞİLTAŞ