Araba çarpması sonucu, 11 gündür yoğun bakımda yaşam mücadelesi veren Berat Sezer’in babası Ümit Sezer, olaydan 1 saat önce oğlunun istediği eşofmanları göstererek, “Eşofman takımının eskidiğini, yenisini almamı istedi. Bunu aldım, geldim. Belki giyecek belki giyemeyecek. Yani işte çocuğumuzun durumu hakkında bir gelişme yok” dedi.

Haber: Oğuzhan Eke

Bolu’nun Sağlık Mahallesi, Karadere Caddesi üzerinde meydana gelen olayda, cadde üzerinde bisiklete binen Berat Sezer’e (10), İ.C.Y. idaresindeki otomobil çarptı. Çarpmanın etkisiyle yol üzerinde 20 metre sürüklenen Sezer, ağır yaralanarak İzzet Baysal Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı. 11 gündür yoğun bakımda küçük çocuk, yaşam mücadelesi veriyor.

“DURUMU HER GÜN KÖTÜYE GİDİYOR”

Berat Sezer’in babası Ümit Sezer de hastaneden gelecek güzel haberi bekliyor. Çocuğunun durumunun her gün kötüye gittiğini aktaran Sezer, “Durumu her gün kötüye gidiyor. Doktorlarımızın uğraşlarına bir cevap alamadılar çocuktan.  Yani sabırla bekliyoruz” dedi.

“SAVCILIK DENETİMLİ SERBESTLİK VERMİŞ”

Oğluna çarpan sürücünün serbest olmasına tepki gösteren Baba Sezer, “Trafik ekipleri aracı bağlamışlar, şahsı gözaltına alıp savcılığa sevk ettiler. Savcılık denetimli serbestlik vermiş. Bizim ülkemizdeki adalet… Yani bu benim çocuğum olmayabilir, başkasının çocuğu olabilirdi, başka bir vatandaşımız olabilirdi. Bu yolda, tedbirsiz bir araçla bu şekil hızla gidip, başkalarına da zarar verebilirdi” diye konuştu.

“GÖSTERMELİK 3 TANE BARİYER KONULMUŞ”

Aile düzenlerinin bozulduğunu ve huzurlarının kaçtığını söyleyen Sezer, yetililerden yo

l üstünde önlem alınmasını isteyerek, “Orada birinin ölmesi mi gerekiyor, yola bir bariyer yapmak bu kadar zor mu? Mahalle muhtarına söyleseniz, mahalleli bunu el birlik yapıp,  aramızda para toplayıp, bariyeri kendimiz yapabilirdik. Yani, bunu yapmak bu kadar zor mu? Göstermelik 3 tane bariyer konulmuş. Etrafında marketler var, mahalle çıkışları var, araç çıkışları var, belediye durağı var. Belediye arabasından inen çocuklar yola fırlayabilir. Ben anlamıyorum yani” ifadelerini kullandı.

“BEYİNDE, YÜZDE 70’LİK KISMINDA ÖLME VAR”

Berat’ın durumunun ağır olduğunu belirten acılı baba, “En son iki gün önce görüştüğümde, yoğun bakım ünitesi uzmanımızla, gereken bilgileri verdi. Çocuğun durumu şu anda kötüye gidiyor. ‘En ufak bir tedaviye ışık almadık, çocuktan’ dediler. Böbreklerinde sıkıntı oluşmaya başlamış. Sıvı kaybından dolayı… Böbrekleri iflas etmek üzere çocuğumun. Beyinde, ödemden ötürü yüzde 70’lik kısmında ölme var. Sonuç bu” şeklinde konuştu.

“BELKİ GİYECEK BELKİ GİYEMEYECEK”

Baba Ümit Sezer, oğlunun isteği üzere, olaydan 1 saat önce aldığı eşofman takımlarını da göstererek, şu ifadeleri kullandı:

“Olay anından bir saat önce Berat beni arayarak, eşofman takımının eskidiğini, yenisini almamı istedi. Bunu aldım, geldim. Belki giyecek belki giyemeyecek. Yani işte çocuğumuzun durumu hakkında bir gelişme yok.”

Editör: TE Bilisim