(HABER: AYNUR DURUKAN)- Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, şehrin kuzeyinde yer alan mahallelerin ortak kullanımı için Alpağut Mahallesi’ne çok amaçlı kapalı spor salonu inşa edileceğini duyurdu.

Özcan, spor yatırımı ile ilgili “Bu komplekste halkımızın sağlıklı yaşamlarını desteklemek için sporla ve sportif etkinliklerle buluşturacağız.” dedi.

Özcan, Alpağut Mahallesi’ne çok amaçlı kapalı spor salonu inşa edileceğini açıkladı. Şehrin kuzeyinde yer alan mahallelerde yaşayanları sporla buluşturmak ve yaşam kalitelerini arttırmak için inşa edilecek Çok Amaçlı Spor Salonu 3 bin m2 kapalı inşaat alanına sahip olacak.

TÜM YAŞ GRUPLARINA HİTAP EDECEK

Salonda voleybol, basketbol, hentbol, tenis, salon sporları, uzakdoğu sporları gibi birçok sportif etkinlik düzenlenebilecek. 7’den 70’e tüm yaş gruplarına hitap edecek salonunun alt katında ise 5 adet işyeri hizmet verecek.

“ŞİMDİDEN BOLUMUZA HAYIRLI OLSUN”

Kuzey mahallelerinin ortak kullanıma açılacak projeyle ilgili konuşan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, sağlıklı yaşam için spor yatırımlarına önem verdiklerini belirterek, “Şehrimizin güneyindeki mahallelerin ortak kullanımı için Alpağut Mahallesi’ne çok amaçlı bir spor salonu inşa edeceğiz. Bu komplekste halkımızın sağlıklı yaşamlarını desteklemek için sporla ve sportif etkinliklerle buluşturacağız. Ben şimdiden Bolumuza hayırlı olmasını diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Editör: Burhan YEŞİLTAŞ