(Haber: Oğuzhan Eke) - Bolu’yu ziyaret eden Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, D-100 kara yolunda inceleme yaparak, “En acil olan kavşaktan başlayacağız. Bugün için en acil olan Bolu’nun Gölyüzü kavşağı görünüyor” dedi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Bolu’ya geldi. İlk olarak AK Parti Bolu İl Başkanlığını ziyaret eden Uraloğlu, burada AK Parti Bolu Milletvekili Yüksel Coşkunyürek, AK Parti Bolu Belediye Başkan Adayı Muhammed Emin Demirkol, AK Parti Bolu İl Başkanı Suat Güner ve partililer tarafından karşılandı.  Karşılamanın ardından Bakan Uraloğlu, beraberindekilerle D-100 kara yolu üzerinde inceleme yaptı. İncelemenin ardından kara yolunun Gölyüzü kavşağı üzerinde basın açıklaması gerçekleştirdi.

“UZUN ZAMAN DİLİMLERİNDE GEÇİLİR KILIYOR”

D-100 kara yolunun günlük 35 bin araç trafiğine ulaştığını işaret eden Uraloğlu, “Artık buradaki günlük trafik 35 binlere gelmiş durumda. 35 binlerde gerçekten yüksek bir kapasite. Burası hem şehirlerarası hem de şehir içi için kullanılan bir kesim. Organize sanayi ile üniversite kavşakları arasında yaklaşık 14 kilometrelik bir bölümü konuşuyoruz. Bu 14 kilometrelik bölümde, hâlihazırda tam 12 tane kavşak var. 12 kavşağın 8 tanesi de sinyalize kavşak. Bunlar 14 kilometrelik bölümü gerçekten uzun zaman dilimlerinde geçilir kılıyor” dedi.

“4 TANE ACİL TESPİT EDİLEN KAVŞAK VAR”

Kavşaklarda düzenleme ihtiyacı olduğunu ifade eden Uraloğlu, “Burada bir düzenleme yapılması gerektiği, Valiliğimizden gelen talepler doğrultusunda, biz de il başkanımız, milletvekilimiz ve belediye başkan adayımızla gerekli incelemeleri yaptık. Öncelikle 4 tane acil tespit edilen kavşak var. Bunları birinci derecede incelemeye aldık ama bütüncül bakmamız gerekir. En sıkıntılı olan yeri çözüp sonra devamında da sıkıntılı hale getirmememiz gerekir. Onun için proje çalışmasını başlattık. 14 kilometrelik kesimde. Proje çalışmasını bitirir bitirmez de en acil olan kavşaktan başlayacağız. Bugün için en acil olan Bolu’nun Gölyüzü kavşağı görünüyor” diye konuştu.

“BİR PROJE ÇALIŞMASINI BAŞLATTIK”

Anadolu Otoyolu’ndan Bolu’ya yeni bir giriş – çıkış ihtiyacı olduğunu belirten Uraloğlu, “Otoyoldan Bolu’ya giren 2 tane kavşağımız var. Bir tanesi Bolu batı, bir tanesi Bolu doğu kavşağı olmak üzere... Artık daha merkezi bir yerden, sanayi tesislerine de hizmet edecek, daha merkezi bir yerden, alternatif bir noktadan da giriş – çıkış düzenlemesiyle ilgili bir proje çalışmasını başlattık” ifadelerini kullandı.

“PROJELERİ PEYDERPEY HAYATA GEÇİRMEYE BAŞLATACAĞIZ”

Uraloğlu, Belediye Başkan Adayı Demirkol ile projeleri hayata geçireceklerini ifade ederek, “Bolu merkezden geçen günlük bin civarında ağır taşıtın bir TIR parkında konuşlandırılması ve orada kanalize edilmesiyle ilgili de mutlaka bizim burada çalışma yapmamız gerekir, planlama yapmamız gerekir diye düşünüyorum. Onu da konuştuk. Biz 1 Nisan sabahından itibaren Muhammed Emin Demirkol kardeşimle beraber bunları daha kolay planlayacağız ve bütün ekibimizle beraber projeleri peyderpey hayata geçirmeye başlatacağız” şeklinde konuştu.

ESNAF ZİYARETİ YAPTI

Uraloğlu, yaptığı açıklamanın ardından Gölyüzü Mahallesi üzerinde esnaf ziyaret yaptı. Bakan Uraloğlu, ziyaretlerinin ardından Bolu’dan ayrıldı.

Editör: Oğuzhan EKE