(HABER MERKEZİ)- MHP Bolu Belediye Başkan Adayı İlhan DurakAlevi Kültür Dernekleri Bolu Şube Başkanı Ramiz Güleç’in Cem ve Kültür Evi talebine karşılık; “Belediye Başkanlığı görevine geldiğimizde Cem ve Kültür Evi için üzerimize düşeni yerine getireceğimizin sözünü veriyorum” dedi.

Alevi Kültür Dernekleri Bolu Şube Başkanı Ramiz Güleç, sosyal medya hesabından paylaşımda bulunarak, siyasi parti belediye başkan adaylarından Cem Evi talebini dile getirdi.

Güleç, “Bolu yerelde, iddialı olan siyasi parti belediye başkan adayları netleşmiş durumda. Bolu da, yıllardır yaşamakta olan Alevi Halk kitlesinin beklentileri olan, inançsal ve kültürel değerleri yaşayacakları bir CEM EVİ ihtiyacı talebi karşılık bulmamıştır. Bu gün itibari ile, mevcut adayların, bu CEM EVİ talebimizi, kendi seçim bildirgelerinde ve yapmayı taahhüt edecekleri projeleri arasında yer vereceklerini, bu haklı talebimizin karşılık bulmasını bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Bu paylaşımın ardından duruma kayıtsız kalmayan Milliyetçi Hareket Partisi Bolu Belediye Başkan Adayı İlhan Durak, Güleç’in bu talebine karşılık bir açıklama yaptı.

CEM VE KÜLTÜR EVİ TALEBİNE DURAK’TAN CEVAP

Durak, Bolu Belediye Başkanı seçildiği takdire Cem ve Kültür Evi için üzerimize düşeni yapacağını taahhüt ederek; “Alevi Kültür Dernekleri Bolu Şube Başkanımız Sn. Ramiz Güleç’in sosyal medyadaki çağrısına istinaden, Hoca Ahmet Yesevi'nin dört kapı, kırk makam felsefesiyle oluşturduğu Alevi İrfanı’nın yaşatılması için halkımızın teveccühü ile Belediye Başkanlığı görevine geldiğimizde Cem ve Kültür Evi için üzerimize düşeni yerine getireceğimizin sözünü veriyorum” şeklinde konuştu. 

Editör: Burhan YEŞİLTAŞ