reklam
reklam
SON DAKİKA

Köroğlu Gazetesi | Bolu

18 YAŞ ALTI 65 YAŞ ÜSTÜ SOKAĞA ÇIKMA SAATLERİ BELLİ OLDU!

18 YAŞ ALTI 65 YAŞ ÜSTÜ SOKAĞA ÇIKMA SAATLERİ BELLİ OLDU!
14 Nisan 2021 - 11:51

Merakla beklenen kısıtlama kararları belli oldu. Vaka sayılarındaki artış ek önlemleri gündeme getirdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kabine toplantısının ardından önemli açıklamalarda bulunarak, 65 yaş üstü ve 18 yaş altının şehir içi toplu taşıma araçlarını kullanma sınırlamasının yeniden başladığını duyurdu.

Artan vaka sayılarının ardından yeni kısıtlamalar “Kısmi Kapanma” adı altında belirlendi. Toplu taşıma araçları ve şehirlerarası seyahatler ile ilgili yeni kararlar alındı. Alınan kararlarda 18 yaş altı ve 65 yaş üstü vatandaşların toplu taşıma araçlarını kullanamayacağı ve şehirlerarası seyahatlerin artık yasaklandığı bildirildi.

65 YAŞ ÜSTÜ VE 18 YAŞ ALTI SOKAĞA ÇIKMA SAATLERİ NELER?

Hafta içi günlerde 65 yaş ve üzeri vatandaşlar 10.00-14.00, 18 yaş altı gençler ve çocuklar ise 14.00-18.00 saatleri arasında sokağa çıkabilecek olup, bu saat aralıları dışında sokağa çıkamayacak.

Hafta içi/hafta sonu ayrımı olmaksızın 65 yaş ve üzeri vatandaşların ile 18 yaş altı gençler ve çocuklarımızın şehir içi toplu ulaşım araçlarını (metro, metrobüs, otobüs, minibüs, dolmuş vb.) kullanmalarına müsaade edilmeyecek.

Milli Eğitim Bakanlığınca yüz yüze eğitimin devamına karar verilen sınıf seviyeleri ile destekleme ve yetiştirme kursları/takviye kurslarında eğitim gören 18 yaş altı gençlerimiz, durumlarını belgelendirmeleri şartıyla toplu ulaşım araçlarından istifade edebilecek.

Sokağa çıkma kısıtlaması uygulanan süre ve günlerde (hafta içi ve hafta sonunda) zorunlu haller dışında vatandaşlarımızın toplu ulaşım vasıtaları dışında şehirlerarası seyahatlerine izin verilmeyecek.

Herhangi bir zorunlu hali bulunmayan kişilerin sokağa çıkma kısıtlaması uygulanan süre ve günlerdeki şehirlerarası seyahatleri ancak toplu ulaşım araçları (uçak, otobüs, tren, gemi vb.) kullanılmak suretiyle mümkün olacak. İşi ile ilgili illiyedini belgeleyen toplu ulaşım araçlarının görevlileri ile şehirlerarası seyahat edeceğini bilet, rezervasyon kodu vb. ile ibraz eden kişiler sokağa çıkma kısıtlamasından muaf olacak.

Kep Adresi [email protected]