reklam
reklam
SON DAKİKA

Köroğlu Gazetesi | Bolu

BOLU BELEDİYESİ 145. KURULUŞ YILINI COŞKUYLA KUTLADI

BOLU BELEDİYESİ 145. KURULUŞ YILINI COŞKUYLA KUTLADI
06 Ekim 2022 - 12:27

Bolu Belediyesi’nin kuruluşunun 145’inci yıldönümü Şef Tahsin Arslan’ın koordinesinde düzenlenen “Yüreğe Dokunan Türküler” isimli halk konseri ile kutlandı.

Türkiye Cumhuriyeti’nin en eski 16 belediyesinden bir tanesi olan Bolu Belediyesi’nin, 145’inci yıldönümü Türk Halk Müziği konseriyle kutlandı. Necip Fazıl Kültür Merkezi’nde gerçekleşen konserde Şef Tahsin Arslan’ın yönetimindeki Köroğlu Türk Halk Müziği Korosu söylediği türkülerle katılımcılara 2 saat boyunca müzik ziyafeti sundu.

Konsere Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan ve eşi Meral Acar Özcan, Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Yılmaz ve çok sayıda sanatsever katıldı.

“EN ESKİ 16 BELEDİYEDEN BİR TANESİYİZ”

Gecede günün anlam ve önemine ilişkin konuşma yapan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Bolu Belediyesi’nin Türkiye’nin en eski 16 belediyesinden bir tanesi olduğunu belirterek, “Belediyemizin 145’inci kuruluş yılı. Türkiye Cumhuriyetinin en eski belediyelerinden bir tanesi. 1867 yılında kurulan 6 tane belediye var. Sonrasında 5 Ekim 1877 yılında kurulan diğer 10 belediyeden bir tanesi Bolu Belediyesidir. Yani Türkiye’nin en eski 16 belediyesinden bir tanesi. Ben de bu 145 yıllık belediyenin darbe dönemleri haricindeki belediye başkanlarını bir tarafa koyuyorum, 20’nci seçilmiş belediye başkanıyım. 17’nci Sayın Necdet Gören’di. 18’inci Sayın Yüksel Ceylan’dı. 19’uncu Sayın Alaaddin Yılmaz’dı. Benim açımdan ayrı bir gurur meselesi var. 145 yıllık bu süreçte hem bolu milletvekilliği hem Bolu Belediye Başkanlığı yapan ve yapmakta olan ilk kişi benim. Tabi sesi güzel olan herkes söyler. Önemli olan sesin kötüyken bunu denemek” dedi.

Aşık Mahzuni Şerif’in kendisi için önemli bir yere sahip olduğunu belirten Başkan Özcan, ünlü halk ozanının ‘Yiğit Muhtaç Olmuş’ adlı eserini seslendirdi.

Programın sonunda Başkan Özcan, eşi Meral Acar Özcan ile birlikte Şef Tahsin Arslan’a ve koroda görev alan diğer isimlere plaket ve çiçek takdiminde bulundu.

Kep Adresi [email protected]