reklam
reklam
SON DAKİKA

Köroğlu Gazetesi | Bolu

EYT’LİLER İYİ PARTİ’DEN DESTEK İSTEDİ

EYT’LİLER İYİ PARTİ’DEN DESTEK İSTEDİ
07 Mart 2021 - 13:02

Emeklilik yasasında yapılan değişiklik sonrası “Emeklilikte Yaşa Takılanlar” olarak oluşturdukları grupla dikkatleri üzerinde toplayan EYT Derneği temsilcileri İYİ Parti heyetinde destek istedi. EYT Bolu Düzce Sakarya Dernek Başkanı Mehmet Ali Çelik yaşadıkları mağduriyeti anlattı.

İYİ Parti Gaziantep Milletvekili Prof. Dr. İmam Hüseyin Filiz, İstanbul Milletvekili Hayrettin Nuhoğlu ve Genel İdare Kurulu Üyesi Süleyman Sırrı Özdolap, İYİ Parti Bolu İl Başkanı Ahmet Örnekbaş ve partililerin eşliğinde Bolu’da sivil toplum kuruluşlarını ziyaret etti.

EYT Bolu Düzce Sakarya Dernek Başkanı Mehmet Ali Çelik İYİ Partili vekillerle görüşerek kendilerine yardım etmelerini, mecliste sorunlarını dile getirmelerini istedi. İYİ Partililer Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teslim edilecek emeklilik dilekçesi için EYT’lilere imza desteği verdi.

“İYİ PARTİ BİZİM İÇİNDE BULUNDUĞUMUZ ŞARTLARI BİLİYOR”

EYT Bolu Düzce Sakarya Dernek Başkanı Mehmet Ali Çelik yaşadıkları mağduriyeti anlatarak; “Dünden bu güne baktığımızda bizim haklı davamızda en yakınımızda olan isimlerden bir tanesi Erhan Uslu olmuştur. Erhan Uslu’yu alıp Genel Başkan Yardımcısı yapmanız bile takdire şayan. Erhan Usta Bey bizim sorunumuzla her zaman yakından ilgilenmiş ve bizzat toplantılarımıza katılmıştır. Erhan Bey siyasi hayatımı bitirse bile ben bu konuyu asla bırakmayacağım demiştir. Kendisine biz bu konuda müteşekkiriz. İYİ Parti bizim içinde bulunduğumuz şartları yakından biliyor ve bizim taleplerimizi dile getiriyor.

“İKTİDAR BİZİ GÖRMÜYOR”

Biz bu güne kadar çok siyasi ile görüşme yaptık. Yaptığımız görüşmelerde bizi haklı buluyorlar ve yüzümüze gülüyorlar. Biz derdimizi hem iktidar partisinin vekillerine temsilcilerine hem de iktidar ortağı partinin yetkililerine anlattık. İktidar bizi görmüyor. Millete bütçe yok demek sözün bittiği yerdir. Bizim şartlarımız her geçen daha da kötüye gidiyor. Devleti bu gün yönetenler işçilerin özlük haklarından yararlanıp fon şirketlerinden fon kullanmanın peşinde. Milyonlarca işçi arkadaşımız bu gün bu mağdur. Biz bütün bunları biliyoruz ancak bu durumu anlatabileceğimiz yer çok az. Bizi görmezden geliyorlardı bizde onları görmedik. Bize karşı gösterine bu tavra karşılık bizde kayıtsız kalmadık. İstanbul ve Ankara’da seçimlerde ortaya çıkan sonuç bize yapıların karşılığıdır. Bize kulağını kapatmış, bizi duymayan yetkililere cevabımızdır. Biz dün cevabımızı verdik yine vereceğiz. Bu gün bizimle aynı sorunu yaşayan 5 milyon insan var. Biz bu konuda ki yaklaşımımızı Kemal Kılıçdaroğlu Bey’e de söyledik ve onlarda durumu biliyor.  Bütün bunlara rağmen İstanbul Belediye Başkanı bizi bir kere yanına yanaştırmadı ama Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız Mansur Yavaş Bey her zaman bizimle alakadar oldu. Yardımcı olmaya çalıştı.

“BİZİ DEVLET KAYIT DIŞI ÇALIŞMAYA İTİYOR”

Biz bu konuda kenetlenmiş durumdayız. Hepimiz aynı sorunun içindeyiz. Çalışamıyoruz. Çalışırsam maaşım düşüyor. Bizi devlet kayıt dışı çalışmaya itiyor. Biz iş kapılarına gittiğimizde yaşımızdan dolayı iş bulamıyoruz. Diğer taraftan devlet bizi emekli etmek için genç görüyor. Bu gün milyonlarca genç işsizin olduğu bir ortamda bizim iş bulabilmemiz hayal oluyor. Biz bu gün 50’li yaşlarımızda olan insanlarız. Bizler tam çocuklarımızı üniversite okutacak, çocuklarımızı evlendireceğimiz zamanda bu sorunla karşılaştık. Aile huzurumuzu sağlama açısından da bu sorun bizim için çok büyük problem oluyor. Bize seçimden önce yaşadığımız sorunların çözeceklerine dair söz verdiler ama bu gün bu sözler çeşitli bahanelerle yerine getirilmiyor.

“BİZE MİLLET KÜRSÜSÜNDE BU KONUYU ANLATMA FIRSATI VERMİŞ OLMASI BİLE BU KONUYA GÖSTERDİĞİ DUYARLILIĞIN NETİCESİDİR”

İYİ Parti’nin bu konuda çabalarını biliyoruz Genel Başkan Meral Akşener’in çalışmalarını görüyoruz. Bize millet kürsüsünde bu konuyu anlatma fırsatı vermiş olması bile bu konuya gösterdiği duyarlılığın neticesidir. Bize kendisi sizi bölmeye çalışacaklarıdır sakın bölünmeyin mücadelenize devam edin demiştir. Bizde onun bize söylediği şekilde hep birlikte bir bütün olarak duruyoruz” ifadelerini kullandı.

“BU ÜLKENİN SİZİN YAŞADIĞINIZ SORUNLARI ÇÖZEBİLECEK KAYNAKLARI VAR”

İstanbul Milletvekili Hayrettin Nuhoğlu yaşanan sorunu yakından takip ettiklerini belirterek; “Bize bu bilgileri ilettiğiniz için teşekkür ediyoruz. Biz bu bilgileri Genel Merkezimizde yine değerlendireceğiz aynı zamanda bu konuları mecliste gündeme getireceğiz. Bu mesele çözülen kadar sizlerin sorunlarını anlatmaya devam edeceğiz. Sizlerde bilin ki en geç 2 seneye kadar sandık kurulacak. Sizlerde içinde bulunduğunuz durumu göz önünde bulunduracaksınız. Şu 5 müteahhide ödenen paraların yerine bu konular üzerinde çalışılsa sizlerin sorunları çoktan çözülmüştü. Bu gün meclis bütçesinde en önemli iki gideri var. Bunlardan biri faize ödenen paralar, bir diğeri ise hak etmeden ödenen paralar. Yolcu geçmedi diye havaalanına yolcu geçmedi diye köprüye para ödüyorsun. 38 milyar lira biri 140 milyar lira faiz. Bunları size ödemiyorlar. Bu gün faiz lobisine bu müttehitlere bu paralar ödeniyor. Böyle bir şey olabilir mi? Biz hem genel başkanımız hem bizler bu durumu her defasında dile getiriyoruz. Bu duruma cevabımızı ilk sandıkta hep beraber vermek zorundayız. Biz bu konuda çok samimiyiz Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener çok samimi. Bu ülkenin sizin yaşadığınız sorunları çözebilecek kaynakları var. Biz parti olarak bu konuyu çalıştık çözümünü de biliyoruz” şeklinde konuştu.

Kep Adresi [email protected]