reklam
reklam
SON DAKİKA

Köroğlu Gazetesi | Bolu

“GÜNAH KEÇİSİ ARAMAYIN”

“GÜNAH KEÇİSİ ARAMAYIN”
19 Aralık 2021 - 16:38

Bolu Belediye Meclis Üyesi ve AK Parti Grup Başkan Vekili Uğur Akbay, Bolu Belediyesinde müdürlerin birbiri ardına görevden alınmasına ilişkin, “Belediyeyi yönetemeyenler, suçu kendilerinde arayacaklarına günah keçileri aramakta, kendi beceriksizliklerini perdelemeye çalışmaktadırlar” dedi.

Haber: Tuğra Gülen

Bolu Belediyesinde görev yapan birçok müdür ve yetkili pozisyondaki kişiler görevden alındı. Son olarak İmar ve İtfaiye Müdürlüğü görevini yürüten iki ismin de Belediye ile ilişiğinin kesildiği açıklandı. Konuyla ilgili Bolu Belediye Meclis Üyesi ve AK Parti Grup Başkan Vekili Uğur Akbay görevden alınmalara tepki gösterdi. Akbay, Bolu Belediyesinde geçen 3 yıllık sürede Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın takımını bir türlü kuramadığını söyledi. Ortaya çıkan yönetim zafiyetinin Bolu’ya ve Bolu halkına zarar verdiğini ifade eden Akbay, ayrıca haksızlığa uğrayarak işten çıkartılan belediye çalışanlarının sonuna kadar yanında olduklarını sözlerine ekledi.

“HAKSIZLIĞA UĞRAYAN ONLARCA KİŞİ VAR”

Belediye bünyesinde haksızlığa uğrayan kişiler olduğuna dikkat çeken Akbay, “Belediyede 3 senede haksızlığa uğrayan onlarca kişi var. Belediye yönetimi başta malum kişi başta olmak üzere maalesef gayri hukuki ve mantık dışı bir yaklaşımla belediyeyi idare etmek istemektedir. Buradan hatırlatmak ve duyurmak istiyorum tüm haksızlığa uğrayan, hakkı gasp edilen, hakları elinden alınan, tüm belediye çalışanlarının, işçilerimizin, memurlarımızın ve müdürlerimizin arkasındayız, yanındayız. Belediyeyi yönetemeyenler, suçu kendilerinde arayacaklarına günah keçileri aramakta, kendi beceriksizliklerini perdelemeye çalışmaktadır. Geçirdikleri 3 yıllık süreyi ekipsizlik içinde, aciziyet içinde, sağa sola saldırarak, Bolu’nun sorunlarından uzak suni gündem yaratma çabalarıyla boşa geçirdiler” dedi.

“OLAN BOLU’NUN KAZANIMLARINA VE GEÇEN SÜRESİNE OLMUŞTUR”

Yaşananların Bolu’ya zarar verdiğine de işaret eden Akbay, “Malum şahıs ve ekibi Bolu halkına ait olan ve uzun sürede elde edilen kazanımları maalesef tabiri caizse gümrükten mal kaçırırcasına hızla elden çıkarmaktadır. Korkunç bir savurganlık anlayışıyla 1 Milyar 500 Milyon TL harcayarak arkasında kocaman bir hiç bırakmıştır. Yaptıkları bütün bu yanlışların üzerinde birde astığım astık kestiğim kestik bir tutumla görevden almalar başlamıştır. Bolu halkı yaşanılanları görmektedir. Mızrak çuvala sığmaz olmuştur. Olan Bolu’nun kazanımlarına, parasına ve geçen süresine olmuştur. Biz AK Parti belediye meclis üyeleri olarak doğruları söylemeye ve üzerimize düşen vazifeyi sonuna kadar yapmaya devam edeceğiz. Bolu halkı bu konuda müsterih olsun, elbet bu yapılanların hesabı sorulacaktır.

Kep Adresi [email protected]