reklam
reklam
SON DAKİKA

Köroğlu Gazetesi | Bolu

OKULLARDA YÜZ YÜZE EĞİTİM BAŞLADI

OKULLARDA YÜZ YÜZE EĞİTİM BAŞLADI
21 Eylül 2020 - 10:55

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), 2020-2021 eğitim öğretim döneminde okullarda yüz yüze eğitim, seyreltilmiş uygulamalarla ana sınıfı ve ilkokul 1’inci sınıflarda başladı. İlk ders zilinin çalmasıyla birlikte yüz yüze eğitime başlayan öğrencileri okullara aileleri getirdi.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle mart ayından beri kapalı olan okullar, alınan tedbirler çerçevesinde kapılarını anasınıfı ve ilkokul 1’inci sınıflar için açtı. Kültür İlkokulu ve Sakarya Ortaokulu’nda okul idaresi tarafından sınıflarda sosyal mesafe, hijyen ve maske konusunda çalışmalar yapıldı. Okula gelen personelin okul girişinde ateşi ölçüldü.

Anne ve babalarıyla ilk kez okula gelen öğrenciler istiklal marşının okunmasının ardından çalan ilk ders ziliyle öğretmenlerin eşliğinde sosyal mesafe kuralına uyularak sınıflarına girdi.

Okula maskesiz gelen öğrencilere okul personeli tarafından maske verildi. Öğrenciler sınıflarında belirlenen oturma düzenine göre oturarak ders görmeye başladı.

Törende öğrencilere hitap eden Kültür İlkokulu Müdür Yardımcısı Savaş Şahin, öğrencileri cesaretlerinden dolayı alkışlayarak, “2020-2021 eğitim öğretim yılına başlamış bulunmaktayız. Bu öğretim yılında eski yıllara oranla biraz daha az sayıda öğrenciyle başlıyoruz. Ancak, bu öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Cesaretlerinden dolayı hepsini alkışlıyorum. Pandemiden sonra okula gelen ilk öğrenciler sizlersiniz. Bu sizin için çok farklı bir eğitim öğretim yılı. Bu süreci birbirimize yardımcı olarak hep birlikte aşacağız. Başarılar diliyorum” dedi.

“BİZ HAZIRIZ AMA ÖĞRENCİ YOK”

Yüz yüze eğitimin başlamasıyla birlikte hazırlıklarını yapan servis şoförleri de mesaiye başladı. 22 yıldır servis şoförlüğü yapan İbrahim Uygan, “Biz hazırız ama öğrenci yok. Araçta olması gereken herşeyimiz mevcut ama zor süreçte öğrenci bulur muyuz bulmaz mıyız bilemiyorum. Biz tedbirlerimizi aldık. Şuanda hiç öğrenci yok” şeklinde konuştu.

Aileler ise okulun dışında çocuklarını bekleyişe geçti.

Kep Adresi [email protected]