reklam
reklam
SON DAKİKA

Köroğlu Gazetesi | Bolu

SOKAKLARDAN TOPLANIP, AŞEVİNDE İKRAM EDİLİYOR

SOKAKLARDAN TOPLANIP, AŞEVİNDE İKRAM EDİLİYOR
02 Ağustos 2017 - 14:12

Bolu’da kamusal alandaki ağaçlardan toplanan meyveler aşevinde değerlendiriliyor. Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, “Cadde, sokak ve parklardaki ağaçlardan erik gibi tüm meyveleri belediye olarak toplayacağız. Aşevinde değerlendirip bunların ziyan olmasını engelleyeceğiz.” dedi.

Bolu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, il merkezinde cadde, sokak ve parklarda bulunan meyve ağaçlarındaki meyveleri toplayarak, her gün binlerce ihtiyaç sahibinin yemek yediği aşevinde değerlendiriyor.

Belediye çalışanlarınca kamusal alanlardan toplanan erik, dut, elma gibi yaz meyveleri, aşevinin usta aşçıları tarafından komposto ve marmelat haline getirilerek, aşevinde yemek yiyen ihtiyaç sahiplerine ikram ediliyor.

BELEDİYE BAŞKANI YILMAZ: “ZİYAN OLMASINI ENGELLEYECEĞİZ”

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, amaçlarının ziyanın önüne geçmek olduğunu kaydetti.

“Çocukluk yıllarımızda hiçbir sebze ve meyve ziyan olmazdı. Şu an ise her şey bollaştı. Meyveler ağaçlardan dökülüyor, hiç kimse bunları toplamıyor” diyen Yılmaz, “Arkadaşlarımızla görüştük. Kamusal alana giren cadde, sokak ve parklardaki ağaçlardan erik gibi tüm meyveleri belediye olarak toplayacağız. Aşevinde değerlendirip bunların ziyan olmasını engelleyeceğiz.” dedi.

“VATANDAŞLARIMIZDAN KATKI VERMELERİNİ RİCA EDİYORUZ”

Yılmaz, halktan bu konuda duyarlı davranmalarını da isteyerek, “Bunların hepsi nimet. İnsanlarımızın bu duyarlılığa sahip olması gerekiyor. Evet, bu nimetlerin içerisinden tabiattaki diğer canlılar da nasiplenecek ancak büyük boyutlardaki ziyanı önlememiz gerekiyor. Biz belediye olarak elimizden geleni yapacağız. Bizim ulaşamadığımız bir yer varsa, vatandaşlarımızdan bizlere bilgi vermelerini ve bu duyarlılığa katkı vermelerini rica ediyoruz.” diye konuştu.

Kep Adresi [email protected]