(Haber: Aslı Akış) - Milliyetçi Hareket Partisi Bolu Belediye Başkan Adayı İlhan Durak, “Sosyal kültürel faaliyetlere o kadar açız ki Bolulular olarak, koşa koşa gidiyoruz. Ama bir kültür sanat merkezimiz yok” dedi.

Bolu’da sosyal ve kültürel faaliyetlerin arttırılması için çaba sarf eden Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Bolu Belediye Başkan Adayı İlhan Durak, Boluluların kültür sanat merkezi eksikliğini dile getirdi.

“BİR KÜLTÜR SANAT MERKEZİMİZ YOK”

Bolu’da sosyal kültürel faaliyetlerin arttırılması konusuna vurgu yapan ve Bolu’ya yıllardır kültür sanat merkezi yapılmadığının altını çizen MHP Bolu Belediye Başkan Adayı İlhan Durak “Bakın yazın konser yapılıyor, sosyal kültürel faaliyetlere o kadar açız ki Bolulular olarak, koşa koşa gidiyoruz. Ama bir kültür sanat merkezimiz yok. Bir devlet tiyatrosunu getiremiyoruz, bir devlet orkestrasını getiremiyoruz. Bakın müzik aynı zamanda bir eğitim aracıdır. Bunu unutuyoruz, bu değerleri unutuyoruz. Yapalım bir Atatürk Kültür Merkezi. Çok mu zor? Altına da yapalım kapasitesi yüksek bir otopark” şeklinde konuştu.

“BOLU’DA ZEMİNİ KİMSE KULLANMIYOR”

Durak, eski itfaiyenin bulunduğu alana bir kültür merkezi inşa edilmesi ve altına yüksek kapasiteli bir otopark yapılması fikrini öne sürerek;  “Bizim Bolu’da zemini kimse kullanmıyor. Neden kullanmıyoruz? Bir havalandırma ile sorun çözülüyor. Eski itfaiyenin oraya yapalım kültür merkezini. Altına da yapalım otoparkı. Cumhuriyet Caddesi’ndeki trafik yoğunluğunu da oraya verelim, sorunu çözelim” dedi.

“DEVLET TİYATROLARINI ÇAĞIRARAK KALİTELİ OYUNLARI İZLEYELİM”

Devlet tiyatrolarını çağırarak, ucuz ve kaliteli tiyatro oyunları izleme imkanı sağlanabileceğini ifade eden Durak, gençlerin yetişmesi için belediyenin bütçesinin kullanılabileceğini ve bu şekilde Bolu'nun sosyal kültürel alanda daha gelişmiş bir şehir haline gelebileceğini belirtti.

Durak; “Devlet tiyatrolarını çağıralım gelsinler ucuz az paraya tiyatro oyunu izlemeye gidelim. Üniversite okuyan üç genç kardeşimiz ile karşılaştım geçen gün. Nasılsınız ne yapıyorsunuz dedim? Cevap basit abi burası Bolu ne yapabiliriz ki dedi. Bu çok üzücü bir şey. Ama kimse dertlenmiyor. Çok basit bir video çıkıyor, bir konser yapılıyor, sanat şehri oldu Bolu diyorlar. Ben anlamadım. Ben bir Bolulu olarak, Bolu’da büyüttüğüm bir evladım var. Çok basit şeylerle gençlerimizi bir çok konuda yetiştirebiliriz. Belediyenin bütçesi çok büyük. Bolulular bu bütçeyi sağlayabiliyor. Çocuklarımıza gidelim, gençlerimize bakalım” ifadelerine yer verdi.

Editör: Oğuzhan EKE