(Özel Haber: Aslı Akış) - İYİ Parti Bolu Belediye Başkan Adayı Mansur Şen’in esnaf ziyaretinde bir vatandaş, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’a yönelik “Son bir yıl gelene kadar hiçbir şey görmedik. Göz boyamak bunlar” dedi.

İYİ Parti Bolu Belediye Başkan Adayı Mansur Şen, beraberinde İYİ parti belediye meclis üyeleri ile birlikte seçim çalışmalarına hız verdi. İzzet Baysal Caddesi üzerinde esnaf ve vatandaş ziyareti yapan Şen ve ekibi, sorunları ve talepleri dinledi. Şen, ziyaretleri sırasında teknolojik ürünler satan bir dükkana girdi. Atanamamış bir müzik öğretmeni mevcut belediyeyi eleştirdi. İzzet Baysal Caddesi üzerinde esnaf ziyaretleri yapan Şen, emekli maaşlarının düşüklüğüne ve artan yoksulluğa dair endişelerini ifade eden vatandaşlara da sessiz kalmadı. İYİ Parti Bolu Belediye Başkan Adayı Mansur Şen, sosyal bir sorun olarak değerlendirdiği yoksulluğa dikkat çekerek, ekonomi politikasının iflas ettiğini, vatandaşların ise mutsuzluğunu ve umutsuzluğunu gözlemlediğini dile getirdi.

“YOKSULLUK VAR BİR DE DERİN YOKSULLUK”

İYİ Parti Bolu Belediye Başkan Adayı Mansur Şen; “Sosyal bir olaydır bu. Geniş bir yoksulluk seziyoruz. Vatandaş bizlere ‘en büyük mega projen ne’ diye sormuyor. Biz açız, karnımı doyuracak ne yapacaksınız? Emekli maaşlarımız yetmiyor. Çoluk çocuğumuz bakamıyoruz” diyorlar. Bu insanlara ne proje sunacağım? Yol, kavşak, binalar, kentsel dönüşüm ne anlatırsak anlatalım duyamazlar. Duyacak halleri kalmamış. Perişan durumdalar. Yoksulluk var bir de derin yoksulluk var” şeklinde konuştu.

“EKONOMİ POLİTİKASI İFLAS ETMİŞTİR”

“Biz ancak belediye imkanlarıyla büyük bir enerji yaratarak bu kesimlerin sıkıntılarını biraz azaltacak tedbirler yardımlar yapabiliriz. Bunun esas reçetesi genel idare yani hükümet. İktidarın bu olaya çözüm bulması lazım. Bu ekonomi politikası gördüğümüz kadarıyla iflas etmiştir. Gidişat iyi değil. Vatandaşımızda biz bunu görüyoruz. Mutsuzlar ve çoğu da boş gözlerle bakıyorlar. İnsanların yaşama hevesleri kalmamış. Bu işe biran evvel eğilmemiz lazım. Birinci proje bu derin yoksulluğun giderilmesidir. Bu derin yoksulluğu yaşayan kesimler sandıkta gereken dersi verecekler inanıyorum.” İfadelerine yer verdi.

Editör: Oğuzhan EKE