reklam
reklam
SON DAKİKA

Köroğlu Gazetesi | Bolu

4,5 MİLYON LİRALIK YATIRIM TÖRENLE AÇILDI

4,5 MİLYON LİRALIK YATIRIM TÖRENLE AÇILDI
18 Eylül 2021 - 11:00

Bolu’da 4,5 milyon lira bütçeli dere ıslah çalışması tamamlandı. Bolu Merkez’e bağlı Çaygökpınar ve Gökpınar köylerine yapılan 4,5 milyon lira bütçeli dere ıslah çalışmalarının tamamlanması nedeniyle tören düzenlendi.

Haber: Aslı Akış

Bolu’nun Çaygökpınar Köyü’nde 4 buçuk milyon lira değerindeki, taşkın ve sel önlemeye yönelik gerçekleştirilen dere ıslah çalışmasında sona gelindi. Köyün daha güvenli bir hale gelmesini sağlayacak proje, Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Fatih Metin, Bolu Valisi Ahmet Ümit, kent protokolü ve Çaygökpınarlı vatandaşların katılımında gerçekleştirilen törenle açıldı.

“4 BUÇUK MİLYON LİRALIK KAZANDIRMIŞ OLDUK”

Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Fatih Metin, Çaygökpınar köyünde düzenlenen törende yaptığı konuşmada, yöreyi taşkından koruyacak projenin hayata geçmesinin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Metin, “Bugün burada olmak bizim için büyük mutluluk. Önemli bir hizmetin açılışını yapıyoruz. Ucuzun bir dönemden beri Çaygökpınar’ın bu verilmeli arazilerini, olumsuz yönde etkileyen taşkın tehlikesini ortadan kaldıracak ve bu arazileri daha güvenli bir şekilde sulamayı sağlayacak bir tesisi, özellikle taşkınla ahlaklı, 4 buçuk milyon liralık, yaklaşık 5 milyon liralık bir yatırımı Çaygökpınar köyüne kazandırmış olduk, hayırlı uğurlu olsun. Güzel bir tesis oldu. Menfezleriyle, yaklaşık 1 kilometrelik ıslah çalışmasıyla diğer hizmetleriyle çok önemli bir çalışma. Buna devam edeceğiz, yöremizdeki, böylemizdeki taşkın tehlikesi taşıyan her ilçemizde, her beldemizde gerekli önlemleri almaya devam ediyoruz, alacağız. O anlamda bu güzel hizmetlerin kazandırılmasında emeği geçen bütün herkese ve özellikle Sayın Valimize ve emeği geçen bütün bürokrat arkadaşlarımıza, şahsım ve Çaygökpınarlılar ve Bolulular adına sevgiyle, saygıyla teşekkür ediyoruz” dedi.

“HİZMETLERİN BÖLGEMİZE HAYIRLI OLMASINI NASİP EDİYORUM”

Bolu Valisi Ahmet Ümit ise yörede önemli yatırımlar yapıldığını ve çiftçilerin desteklerden yararlandığını söyleyerek, “Sayın Bakanımıza değerli hizmetleri için teşekkür ederken, bu değerli hizmetlerin bölgemize hayırlı olmasını nasip ediyorum.  Bir kere Çaygökpınar Köyümüzde önemli çalışmalar yapıldı. 2021 yılı içerisinde 236 çiftimize 419 bin TL destekleme sağlanmıştır. Onun dışında diğer köylerimizle beraber biz İl Özel İdaresi olarak 120 milyon TL tutarında yatırımları başlattık ve südrüyoruz. Bunların hepsinde Sayın Bakanımızın çok ciddi katkıları var, gayretleri, destekleri var. Tabi diğer emeği geçen bürokrat arkadaşlarımız, siyasetçilerimiz var onlara da teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

“1 MİLYAR 32 TL’LİK BİR YATIRIM, İLİMİZ GENELİNDE SÜRÜYOR”

Bolu’da devam eden diğer çalışmalar hakkında da bilgi veren Vali Ümit, “Tekke Barajı’mız devam ediyor. Seben Taşlı Yayla Gölet’inin sulama sistemi devam ediyor. Göynük Hasanlar ve Dereler göletleri devam ediyor. Millet Bahçemiz devam ediyor. Merkez İlkokulu devam ediyor, Şehit Ozan Özen Ortaokulunda bir salon yaptık, o bitti hizmete açıldı. Resmi açılışı da yapılacak. Karaçayır Olimpik Yüzme havuzu devam ediyor. Bunlara baktığımızda, 1 milyar 32 TL’lik bir yatırım şu anda ilimiz genelinde sürüyor. Toplamda 572 bin vatandaşımız bunlardan faydalanacak. Diyeceksiniz ki ‘bizim 315 bin nüfusumuz var, 572‘yi nereden çıkardınız?’ Şöyle yapılan bir işten birçok yerleşim yeri, kurum faydalanacak. Bunlara genel hesaplama sistemi içerisinde bakıldığında 572’bin faydalanacağını görüyoruz. Böyle bir ortamda, Bakanlarımızla, bakan yardımcılarımızla, hükümetimizle birlikte, devlet millet el ele, gönül gönüle çok kıymetli hizmetler veriliyor” şeklinde konuştu.

“BOLU’NUN HAYALİ OLAN İŞİ GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ”

Kurdele kesimi öncesinde tekrar söz alan Bakan Yardımcısı Metin, müjdeli bir haber vererek, Karadere Tüneli hakkında, “Nasip olursa 15 Ekim, Bolu Karadere suları ile buluşma günü. Bolu’nun hayali olan bir işi gerçekleştireceğiz. 15 Ekim’de deneme su verme işlemine başlayacağız. 10 gün sürecek. İnşallah 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’na da açılışını yapmak nasip olur diyorum” açıklamasında bulundu.

Konuşmaların ardından, dua edilerek kurdele kesimini gerçekleştirdi. Törenin ardından Bakan Yardımcısı Metin ve beraberindekiler, bir süre önce Gökpınar köyünde yangıda evleri kullanılamaz hale gelen 3 aileyi ziyaret etti.

Kep Adresi [email protected]