reklam
reklam
SON DAKİKA

Köroğlu Gazetesi | Bolu

BOLU ÜLKÜ OCAKLARI BAŞKANI ÖZKALEM: “24 SAAT BOYUNCA NÖBET TUTMAYA HAZIRIZ”

BOLU ÜLKÜ OCAKLARI BAŞKANI ÖZKALEM: “24 SAAT BOYUNCA NÖBET TUTMAYA HAZIRIZ”
01 Ağustos 2021 - 16:42

Orman yangınlarına karşı Ülkü Ocakları olarak göreve hazır olduklarını açıklayan Bolu Ülkü Ocakları Başkanı Cihan Özkalem, “tüm teşkilatlarımızla beraber 24 saat boyunca nöbet tutmaya hazırız. Yeter ki can damarlarımıza bir şey olmasın” dedi.

Türkiye’nin farklı noktalarında yüzden fazla büyük ve küçük yangın çıktı. Yangınları bazıları kontrol altına alınabilirken, bazıları bölgeye ve doğaya zarar vermeye devam ediyor. Öte yandan da Türkiye’nin geleninde farklı önlemler hayata geçiriliyor. Konuyla ilgili Bolu Ülkü Ocakları Başkanı Cihan Özkalem de yazılı bir açıklama yaparak, göreve hazır olduklarını belirtti

“HESABI SORULMALIDIR”

Yangınlara sebebiyet verenlerin olması durumunda hesabının sorulması gerektiğini belirten Özkalem, “Ülkemizi bir anda saran orman yangınları sadece ormanları değil yüreğimizide derinden yakmıştır. Son günlerde 21 ilimizde orman yangını çıkmış başta, Antalya, Muğla, Osmaniye ve Mersin de çıkan orman yangınlarının sebeblerinin tesadüf olmayacağı ve sabotaj olması ihtimali üzerine gidilmesi gerekmektedir. Ormanlarımızı yakanlar en sert şekilde cezalandırılmalı ve bunun hesabı sorulmalıdır” dedi.

“SABOTAJ İHTİMALİNE KARŞI VATANDAŞLARIMIZ DİKKATLİ OLMALIDIR”          

Bolu’nun orman örtüsüne dikkat çekerek, sabotaj ihtimaline karşı uyaran Başkan Özkalem, “İlimiz orman varlığı bakımından en zengin iller içinde yer almaktadır. Bu sebeble ormanlarımızda çıkabilecek yangın ve sabotaj ihtimaline karşı en başta vatandaşlarımız dikkatli olmalıdır. Ormanda görülen şüpheli araçlar ve kişiler acilen yetkili birimlere bildirilmeli ve müdehale edilmelidir. Bu bizim vatandaşlık görevimizdir. İlimizde tabiat parkı ve piknik alanlarımız çok olduğu düşünüldüğünde ziyaretçi ve piknikçilerimiz bu konularda görevliler tarafından uyarılmalı ve belirlenen kurallara riayet göstermelidirler. Herkesi bu konulara karşı birlik olmaya davet ediyoruz” kelimelerini kullandı.

“NÖBET TUTMAYA HAZIRIZ”

Teşkilat olarak ormanları koruma için hazır olduklarına dikkat çeken Özkalem, “Bolu Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı olarak bugüne kadar ilimizde ihtiyaç duyulan yerlere binlerce fidan diktik ve fidan dikimi faaliyetlerine her zaman destek verdik. Orman yangınlarına engel olmak için tüm teşkilatlarımızla beraber 24 saat boyunca nöbet tutmaya hazırız. Yeter ki can damarlarımıza bir şey olmasın” diye konuştu.

“ORMAN YAKMAKLA CANA KIYMAK AYNIDIR”

Orman yakmanın, cana kıymak olduğunu işaret eden Özkalem, “Orman yakmakla cana kıymak aynıdır. Yangınlarda zarar gören vatandaşlarımıza geçmiş olsun, yaşamını yitirenlere de Allahtan rahmet diliyoruz. Ülkemiz tarafından yangın bölgelerinin yaraları sarılacak ve bu bölgelere daha fazla fidan dikimi gerçekleştirilecektir. Ülkü Ocakları olarak bizler üzerimize düşen her türlü görevi yapmaya hazırız ve yangın bölgesinde bulunan ocaklarımız sürekli sahada yer alarak görevlilere destek olmakta ve yeri geldiğinde söndürme çalışmalarına katılmaktadır. Son olarak Bilge Lider Devlet Bahçeli Beyefendinin sözünü hatırlatmak istiyorum ‘Tüm ağaçlarımızı yaksalar da fidan dikecek toprağımız vardır, topraklarımız susuz kalsa da sulayacak kanımız vardır.’ Rabbim Türk Milletinin yar ve yardımcısı olsun” şeklinde konuştu.

Kep Adresi [email protected]