reklam
reklam
SON DAKİKA

Köroğlu Gazetesi | Bolu

“DELTA VARYANTI BOLU İÇİN DE TEHDİT”

“DELTA VARYANTI BOLU İÇİN DE TEHDİT”
19 Temmuz 2021 - 16:15

Bolu Valisi Ahmet Ümit, çeşitli illerde görülen Delta varyantına ilişkin açıklamalarda bulundu. Vali Ümit; “Çeşitli illerde koronavirüsün değişik varyantları görüldü. Bu tehdit diğer iller için ne kadar varsa Bolu için de o kadar var” dedi.

Haber: Aslı Akış

Bolu Valisi Ahmet Ümit, ilimizde şu ana kadar yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) Delta varyantının görülmediğini belirterek, tedbirlere uyulması gerektiğini söyledi.

Vali Ümit, Kovid-19’un devam eden etkileri nedeniyle bayramlaşmayı planlı yaptıklarını ifade ederek; “Bu bakımdan bugün bazı kurumları, şahısları ve aileleri ziyaret ederek bayramlaşıyoruz. Bu, yarın da devam edecek. İşin ana ekseni şu ki artık bu bayramda inşallah vatandaşlarımız, kendi memleketlerinde, evlerinde, aileleriyle önceki yıllara göre çok daha rahat şekilde bayramlaşabilecek.” şeklinde konuştu.

Azalmasına rağmen Kovid-19’un henüz bitmediğini vurgulayan Ümit, bayramın, mutlaka maske, mesafe ve hijyen tedbirlerine dikkat edilerek geçirilmesinin önemini dile getirdi.

“DELTA VARYANTI VERİSİ YOK”

Ümit çeşitli illerde görülen Delta varyantına da değinerek; “Çeşitli illerde koronavirüsün değişik varyantları görüldü. Bu tehdit diğer iller için ne kadar varsa Bolu için de o kadar var ama bu dünyanın sonu değil. Tedbirlerimiz devam ediyor. Dolayısıyla böyle bir varyant tespit edilmiş olsa bile onun tedavisi de hazır ve hekimlerimiz tarafından biliniyor. Şu an ilimize ait Delta varyantı verisi yok fakat başka illerde olduğunu biliyoruz. Ama ilimizde de olabilir çünkü insanoğlunun olduğu her yerde bunlarla karşılaşmak mümkün.” İfadelerini kullandı.

Kep Adresi [email protected]