reklam
reklam
SON DAKİKA

Köroğlu Gazetesi | Bolu

EKONOMİK SIKINTILARA VE ÜCRET ZAMMINA DİKKAT ÇEKTİLER

EKONOMİK SIKINTILARA VE ÜCRET ZAMMINA DİKKAT ÇEKTİLER
06 Aralık 2021 - 15:51

Türk Sağlık Sen üyesi sağlık çalışanları, doktorların maddi haklarının iyileştirilmesine yönelik ek gösterge düzenlemesinin diğer sağlıkçıları da kapsaması talebiyle “bir günlük iş bırakma” eylemi yaptı. Sendika Şube Başkanı Furkan Özübek “Bizim talebimiz ve tüm sağlık çalışanlarının beklentisi; makul, sürdürülebilir ve kalıcı ücret politikasının benimsenmesi, sağlık çalışanlarımızın tamamının bundan faydalanmasıdır” dedi.

HABER: ASLI AKIŞ

Türk Sağlık-Sen Bolu Şubesi üyeleri, eş zamanlı olarak iş bırakıp eylem yaptı. İzzet Baysal Devlet Hastanesi Köroğlu Ünitesi başhekimliği önünde bir araya gelerek, ‘Sözde Sağlıkçı Yılıydı’, ‘Sağlıkta Ayrımcılığa Hayır’ pankartı açan sağlık çalışanları, ücretleri için düzenleme istedi. “Haklıyız güçlüyüz kazanacağız” sloganları attı.

“SAĞLIK ÇALIŞANLARIMIZIN TAMAMI EKONOMİK SIKINTI YAŞAMAKTADIR”

Grup adına açıklamayı yapan Türk Sağlık-Sen Bolu Şubesi Başkanı Furkan Özübek, doktorlara yönelik düzenlemenin diğer sağlıkçılarına da yapılmasını isteyerek; “Sağlık çalışanlarımızın tamamının ücretlerine zam yapılması için başlattığımız mücadelede Perşembe günü açıklama yapmış, Cuma günü ise 1 saat işe geç gelmiştik.  Bugünde iş bırakarak tepkimizi gösteriyoruz.   Bizim talebimiz ve tüm sağlık çalışanlarının beklentisi makul, sürdürülebilir ve kalıcı bir ücret politikasının benimsenmesi sağlık çalışanlarımızın tamamının bundan faydalanmasıdır.

Doktorlarımız zammı hak ediyorlar, yapılsın bir itirazımız olmaz, olamaz.  Bizim isteğimiz tüm sağlık çalışanlarının ücretlerinin arttırılmasıdır. Çünkü sağlık çalışanlarımızın tamamı ekonomik sıkıntı yaşamaktadır. Çünkü tüm sağlık çalışanlarının ücretleri erimiştir.” şeklinde konuştu.

“SAĞLIK ÇALIŞANLARI BİR BÜTÜNDÜR”

Özübek, sağlık hizmetlerinin ekip işi olduğunu hatırlatarak; “Bir günde hem açıklanıp hem de TBMM’de kabul edilen düzenleme eksik olmuştur. Pandemide omuz omuza cephede savaş veren kahramanlar, Tüm zorluklara rağmen hiç yılmadan devletine ve milletine hizmet eden cefakarlar, Kısacası cefanın talipleri sağlık çalışanlarımızın tamamıdır. Ayrı, gayrı olmaz. Sağlık çalışanları bir bütündür. Sağlık hizmetleri bir ekip işi olduğuna göre bu ekibin her bir çalışanı değerlidir. Bizde çalışanlara bir bütün olarak bakarız.  Ne ayrımcılığı kabul ederiz, ne de ekonomik sorunların, kayıplarımızın görmezden gelinmesine razı oluruz. Çünkü biz Türk Sağlık-Sen’iz bizim için her bir çalışan değerlidir. Onların derdi, derdimiz, isteği, isteğimizdir” ifadelerini kullandı.

“SAĞLIK ÇALIŞANLARININ ARASINA FİTNE SOKULMAYA ÇALIŞILIYOR”

Sosyal medyada son günlerde sağlık çalışanları arasına fitne sokulmaya çalışıldığını da dile getiren Özübek; “Son günlerde görüyoruz ki, özellikle sosyal medyada algı oyunları ve yalanlarla sağlık çalışanlarının arasına fitne sokulmaya çalışılıyor. Çalışanlar için verdiğimiz haklı mücadeleye nifak tohumu ekip, ilgiyi ve gündemi başka yönlere çekmek isteyenler var.  Gerçekleri değiştirip farkı yansıtmak gibi çirkinliklerle uğraşanlar var. İyi bilsinler ki onlara ne bizler ne de çalışanlarımız fırsat vermez. Bu kirli oyunlar tutmaz. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada kaynağından doğru bilgilere itibar edilmelidir.” diye konuştu.

“TÜM ÇALIŞANLARIMIZ VE MESAİ ARKADAŞLARIMIZA BU ARTIŞ YAPILMALIDIR”

Taleplerini de dile getiren Türk Sağlık Sen Bolu şube başkanı Furkan Özübek, “Talebimiz Nettir; Talebimiz çalışanların ekonomik sıkıntıların giderilmesi içindir.  Çalışanları memnun edecek, sağlık kurum ve kuruluşlarının tamamında görev yapan çalışanları kapsayacak makul bir ücret artışı bekliyor ve ümit ediyoruz. Sağlık müdürlüklerinden, toplum sağlığı merkezlerine, aile hekimliğinden acil sağlık hizmetlerine, Bakanlık Hastanelerimizden, Üniversite hastanelere kadar velhasıl sağlık kurum ve kuruluşlarımızın tamamında görev yapan tüm çalışanlarımız ve mesai arkadaşlarımıza bu artış yapılmalıdır. Bundan faydalanmalıdırlar” şeklinde konuştu.

“SAĞLIK ÇALIŞANLARININ GÜR SESİ OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Sağlık çalışanlarının gür sesi olmaya devam edeceklerini ifade eden Özübek; “TBMM’de bu konuda düzenleme yapılacağı yetkililer tarafından ilan edilmişse de biz bunun bir an önce hayata geçmesini, kamuoyu ile paylaşılmasını istiyoruz.  Mücadelemizde kararlıyız, sağlık çalışanları ile birlikte hakkımızı almanın gayretindeyiz. Türk Sağlık-Sen olarak tüm platformlarda mücadelemizi sürdüreceğiz.  Sağlık çalışanlarının gür sesi olmaya devam edeceğiz.  Birlikte mücadele edeceğiz, birlikte kazanacağız.” dedi.

Kep Adresi [email protected]