reklam
reklam
SON DAKİKA

Köroğlu Gazetesi | Bolu

FATİH ALTAYLI, TANJU ÖZCAN’I YAZISINA TAŞIDI

FATİH ALTAYLI, TANJU ÖZCAN’I YAZISINA TAŞIDI
30 Kasım 2021 - 12:33

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın yabancı uyruklulara yönelik politikalarına ilişkin değerlendirmede bulunan HaberTürk Yazarı Fatih Altaylı, “9 milyon Suriyeli Türkiye’nin, Türklerin sırtındadır. O yüzden Bolu Belediye Başkanı bağırmakta haklıdır” dedi.

Haber: Oğuzhan Eke

HaberTürk Yazarı Fatih Altaylı, yazısında Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’a yer verdi. Altaylı, yabancı uyruklu göçmenlerin ekonomiye etkisine ve daha önce bu konuda yapılan açıklamalara değinerek, Suriyelilerin, Türklerin sırtında bir yük olduğunu ileri sürdü. Başkan Özcan’ın girişimlerini haklı bulan Altaylı, yazısında şu ifadeleri kullandı:

“BU REZALETE BAŞKA TÜRLÜ DİKKAT ÇEKMESİ MÜMKÜN DEĞİL”

“Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ı günah keçisi ve faşist ilan ettiler ya, çok ama çok eğleniyorum. Evet, doğrudur Tanju Özcan, Türkiye’yi bir nevi işgal eden büyük bölümü Suriyeli sözde göçmen özde işgalcilere karşı fazla sert bir söylem içinde olabilir ama Türkiye için bir ulusal güvenlik tehdidi haline geldiği gizlenmeye çalışılan bu rezalete de başka türlü dikkat çekmesi mümkün değil. Muhtemelen Özcan, yabancılara farklı hizmet tarifesi uygulamanın çok da mümkün bir şey olmadığını kendisini eleştirenlerden daha iyi biliyordur ama adam çok açık bir biçimde bir mesaj vermeye çalışıyor. ‘Bu işgalcilerden bizi kurtarın’ diyor.”

 “TÜRKİYE İÇİN MİLLİ GÜVENLİK MESELESİ”

“Kimileri için ucuz işgücü olan bu kitle, Türkiye için uzun vadeli bir milli güvenlik meselesidir. Bütün sınır kentlerimiz ve tüm büyük kentlerimiz bu işgalin altındadır. Düşük kur, düşük işçilik sayesinde ihracatı arttırma planının bir parçası gibi kullanılan, tarımda ucuz işgücü olarak görülen bu kitlenin giderek artacak ‘haklı’ hak talepleri Türkiye’nin geleceği açısından sıkıntılıdır. Basit bir örnek olarak çok önemli bir ulusal güvenlik meselesi gibi görülen ve yıllardır tartışılan ana dilde eğitim meselesinde Kürtlerin yıllardır elde edemediği hakları, Araplar hızla elde etmiştir.”

“9 MİLYON SURİYELİ TÜRKLERİN SIRTINDADIR”

“Bugün Suriyeli göçmenler için ana dilde eğitim verilmektedir. Bir Bakan, Türkiye’nin 9 milyon Suriyeliye baktığını açıklamıştır. İçerde veya dışarda fark etmez, 9 milyon Suriyeli Türkiye’nin, Türklerin sırtındadır. Bu göçmenlerin sayısı 1 milyon civarında iken ‘iktidar’ bunlara yılda 4 milyar dolar harcandığını söylüyordu. Bugün bunun en az 4 katı göçmen söz konusu iken bu harcamanın en az 10 milyar dolar olduğunu söylemek abartılı olmaz. Bu da 10 yıllık süreçte 100 milyar dolar demektir.”

“BELEDİYE BAŞKANI BAĞIRMAKTA HAKLI”

“Bu para bugün kasamızda mevcut olsa idi muhtemelen ekonomik krizi bu denli ağır yaşamayacaktık. Bu göçmenlerin karıştığı adi suç oranının, tüm saklama çabalarına rağmen hayli yüksek olduğu, kültürel farklılıkların yarattığı kriminal tehlikeler de cabasıdır. O yüzden Bolu Belediye Başkanı bağırmakta haklıdır.”

Kep Adresi [email protected]