reklam
reklam
SON DAKİKA

Köroğlu Gazetesi | Bolu

FATİH ERBAKAN’DAN ALTILI MASA YORUMU

FATİH ERBAKAN’DAN ALTILI MASA YORUMU
04 Temmuz 2022 - 11:20

“BOLU BELEDİYE BAŞKANI KILIÇDAROĞLU’NU SUÇLUYOR”

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın CHP lideri Kılıçdaroğlu’na cumhurbaşkanı adaylığı konusunda seslenerek “Hazırım inan olsun. Güvenin bana. Yenerim” söylemi üzerinden, Cumhuriyet Halk Partisi’nin içerisinde bir rekabetin olduğunu belirterek “Altılı masadan gelen çatırtılar, patırtılar bütün Türkiye’den, Anadolu’dan duyulmaya başlamıştır” dedi.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, CHP, İYİ Parti, DEVA, Gelecek Partisi, Saadet Partisi ve Demokrat Parti’nin oluşturduğu 6’lı masayı hedef aldı.

“ŞİMDİDEN KOLTUK KAVGASINA DÜŞTÜLER”

Kongrede bir konuşma gerçekleştiren Erbakan, altılı masanın çok uzun ömürlü olmayacağını belirterek, “Karşınıza bir altılı masa çıkıyor ve daha şimdiden koltuk kavgasına düştüklerinin sinyallerini vermeye başladılar. Sen mi cumhurbaşkanı olursun? Ben mi bakan olurum? Masanın bir tarafında eski AK Partili başbakan, bakanlar ve eskiden AK Parti hükümetlerinde görev yapanlar. Masanın diğer tarafı eskiden AK Parti’de görev yapanlardan cumhurbaşkanı olmaz, diyor. Bizim eski AK Partili bakanlar, başbakanlar masanın bu tarafına cevap veriyor.” şeklinde konuştu.

“REKABET HER GEÇEN GÜN ARTIYOR”

“İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’yla CHP genel başkanı Kılıçdaroğlu’nun arasındaki adaylık rekabeti her geçen gün artarak devam ettiğine dikkat çekerek; “Cumhuriyet Halk Partisi Başkanı kendisi cumhurbaşkanı olmak isterken, İyi Parti tarafı başka bir aday çıkarmak istiyor. Bu yetmiyor İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan’ıyla, CHP Genel Başkanı arasındaki cumhurbaşkanlığı adaylığı rekabeti her geçen gün artarak devam ediyor. Bütün bunların üstüne CHP’li Bolu Belediye Başkanı kendi genel başkanını cesaretsizlikle suçluyor, aday olamayacaksan ben çıkıyım aday olayım, çekil önümde durma diyor. Böyle bir tablonun içerisinde biz ne diyoruz. Altılı masadan gelen çatırtılar, patırtılar bütün Türkiye’den Anadolu’dan duyulmaya başlamıştır. Çok uzun ömürlü olmayacağı da açık bir şekilde ortadadır. Masadakilerden hiçbir tanesinin ülkenin temel problemleriyle ilgili somut bir çözüm önerisi yok” ifadelerini kullandı.

Kep Adresi [email protected]