reklam
reklam
SON DAKİKA

Köroğlu Gazetesi | Bolu

KARAR AÇIKLANDI: 2 YENİ ORMAN İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ KURULACAK

KARAR AÇIKLANDI: 2 YENİ ORMAN İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ KURULACAK
04 Haziran 2021 - 9:55

Resmi Gazete’de yer alan karara göre Dörtdivan ilçesi ile Mudurnu’nun Taşkesti Beldesi’nde “Orman İşletme Müdürlüğü” kurulacağı duyuruldu.

Haber: Servet Gökçek

Türkiye’nin en önemli orman ürünleri sanayisi kentlerinden olan ilimizde, 2 tane orman işletme müdürlüğü kurulacak. 31501 sayılı Resmi Gazete’de yer alan 4071 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı ile kamuoyuna duyurulan gelişme kapsamında; Bolu’nun Dörtdivan İlçesi’ne ve Mudurnu’nun Taşkesti Beldesi’ne müdürlüklerin kurulacağı belirtildi.

“İLÇEMİZE HAYIRLI OLSUN”

Yeni kararla ilgili Dörtdivan Belediye Başkanı Hamza Efe, sosyal medya hesabından yazılı bir açıklama yaptı. “Müjdeli bir haber” diyerek yeni kararı kutlayan Başkan Efe, “2003 yılında kapatılan ve kapatıldığından bu yana hem devletimiz ve hem de ilçemiz açısından ciddi mağduriyetler oluşturan Dörtdivan Orman İşletme Müdürlüğünün yeniden kurulması ile ilgili müjdeli bir haber vermek istiyorum. Elhamdülillah Ankara’da hem Tarım ve Orman Bakanlığımız hem de Orman Genel Müdürlüğümüz ile iki yıldır yaptığımız teknik çalışmalarımız, görüşmelerimiz ve takibimiz neticesinde Dörtdivan Orman İşletme Müdürlüğü ilçemize yeniden kazandırılmıştır. İlçemizde Orman İşletme Müdürlüğünün kurulması kararı Resmî Gazete’de bugün yayınlanarak yürürlüğe girmiştir. İlçemize hayırlı olsun. İlçemizin gündemini yıllardır meşgul eden ve ilçemizin hakkı olan bir konuyu göreve geldiğimiz ilk günden bu yana çalışmalarımız, amansız iş ve insan takibimiz neticesinde sonuçlandırmanın mutluluğu ve huzuru içerisindeyiz. Bu vesile ile desteklerinden dolayı; Cumhurbaşkanı’mız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’a, Tarım ve Orman Bakanı Sn. Dr. Bekir Pakdemirli’ye ve Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Sn. Fatih Metin’e, teşekkürü ilçemiz adına bir borç bilirim” dedi.

 

Kep Adresi [email protected]