reklam
reklam
SON DAKİKA

Köroğlu Gazetesi | Bolu

MARKA KIRSAL KALKINMA MALİ DESTEK PROGRAMI TANITIM TOPLANTISI YAPILDI

MARKA KIRSAL KALKINMA MALİ DESTEK PROGRAMI TANITIM TOPLANTISI YAPILDI
23 Eylül 2022 - 14:12

Doğu Marmara Kalkınma Ajansının (MARKA) yürüttüğü “2022 Yılı Kırsal Kalkınma Mali destek Programı” tanıtımı Bolu İl Tarım ve Orman Müdürlüğünün toplantı salonunda yapıldı.

Toplantıya İl Tarım ve Orman Müdür Yardımcısı Hasan Taş, Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürü Hasan Şen, MARKA ajansı uzmanları Tolga Kaya, Ali Dizman, ilimizde faaliyet sürdüren Tarımsal Kalkınma Kooperatifleri ve Birlik başkanları katıldı.

İl Tarım ve Orman Müdür Yardımcısı Hasan Taş toplantıda; Program dahilinde sağlanacak olan desteklerin kooperatif ve birlikler için iyi bir fırsat olduğunun öneminden bahsetti.  Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürü Hasan Şen’in sunumuyla programın amacı olan; Kırsal kesimde sürdürülebilir üretim-gelir modeline sahip ekonomik faaliyetlerin yaygınlaştırılması yoluyla kırsaldan kente göçü azaltmak ve tersine göçü teşvik etmenin öneminden ve bu konuda projelerin nasıl oluşturulacağı, başvuruların nasıl ve nereye yapılacağı anlatıldı. Proje yapmayı düşünen kooperatif ve birlik başkanlarının soruları uzmanlar tarafından yanıtlandı.

Kırsal Kalkınma ve Mali Destek Programı çerçevesinde hibe tutarı asgari 1.000.000 TL, azami tutar 2.500.000 TL olup, azami destek oranı %90 olacaktır.

Başvurular www.marka.org.tr internet adresinden temin edilecek elektronik başvuru rehberinde belirtilen esas ve usullere uygun yapılmalıdır.

Kep Adresi [email protected]