reklam
reklam
SON DAKİKA

Köroğlu Gazetesi | Bolu

‘Trafik Park’ Milli Eğitime teslim edildi

‘Trafik Park’ Milli Eğitime teslim edildi
08 Mayıs 2017 - 15:47

Bolu Belediyesi tarafından Çevre Yolu’nda yapılan Trafik Parkı, düzenlenen devir teslim töreni ile Milli Eğitim Müdürlüğü’ne teslim edildi. Başkanlık Makamında gerçekleştirilen protokol töreninde konuşan Başkan Yılmaz; “Böyle güzel bir parkı vatandaşlarımıza kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Geçtiğimiz aylarda yapımı tamamlanan ve 9 Mayıs Salı günü açılışı gerçekleştirilecek olan Trafik Park, Bolu Belediyesi ve Milli Eğitim İl Müdürlüğü arasında karşılıklı imzalanan protokol ile Milli Eğitime teslim edildi. Bolu Belediyesi tarafından yapımı tamamlanarak minikler başta olmak üzere tüm vatandaşlarımızın hizmetine açılacak olan Trafik Parkı’nın devir teslim töreni Başkanlık Makamında gerçekleşti.

Törene Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Zerrin Biçen, Bolu İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz, Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu Bolu Şube Başkanı Nihat Alpat Öztürk ve gazeteciler katıldı.

Törende ilk olarak karşılıklı protokolleri imzalayan Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ve Bolu İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz daha sonra konu ile ilgili açıklamalarda bulundu.

“BELKİ TÜRKİYE’DE İLK”

Konuşmasında Bolu’ya böyle güzel bir hizmet kazandırdığı için Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’a teşekkür eden Yusuf Cengiz; “Bu gün trafik eğitim pistinin devir teslim işlemi ve protokolü için buradayız. Trafik eğitimi pistinin kazandırılmasındaki vermiş olduğu büyük emekten ve katkıdan dolayı Belediye Başkanımız Alaaddin Yılmaz’a teşekkür ediyorum. Öğrencilerimizin özellikle küçük yaşlarda bu bilinci kazanmaları için Türkiye de belki de ilk yer. Özellikle ilkokul düzeyinde ve ortaokul düzeyindeki çocuklarımız sadece simülasyon üzerinden değil bundan sonra gerçek anlamda trafik eğitimi alarak trafik konusunda bilinçlenme sağlayacaklar. Bundan böyle bu çalışmalar sonrasında trafik kazalarının önlenmesi noktasında çok iyi bir çalışma olacağına ümit ediyoruz. Bu gayretinden ve bize sağlamış olduğu, öğrencilerimize sağlamış olduğu faydasından dolayı başkanımıza tekrar teşekkür ediyorum hayırlı uğuru osun”  dedi.

“BÖYLE BİR HİZMETİ VATANDAŞLARIMIZA HEDİYE ETMENİN ONURUNU YAŞIYORUZ”

Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz’in ardından açıklamalarda bulunan Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ise; “Her yıl trafik haftası kutlamalarında hep ifade edilirdi trafik parkına ihtiyacımız var acaba belediyemiz yapar mı diye. Bizde başlamış demiştik geçen sene Allah’a binlerce şükür ki bu sene bitirdik ve Milli Eğitimin emrine sunuyoruz. Trafik kurallarını küçük yaşta öğrenemezsek ve buna uymazsak hemen hemen küçük bir şehir kadar trafik kazalarında insan kaybettiğimizi görüyoruz. Trafik terörü sayesinde hem bir sürü mal kaybımız var hem çok ciddi anlamda da can kaybımız var. Bunların önüne geçebilmemiz için eğitimli bireyler yetiştirmememiz gerekiyor. Ve şu an eğitimli bireyler yetişmesi içinde eğitilecek mekânların sağlıklı hazırlanması gerekiyor. Evet, baya süreç geçti ama düzgün bir trafik parkı yapıp ve milletimize teslim etmenin onurunu yaşıyoruz. Bolu’nun eksiklerini bir bir tamamlamaya çalışıyoruz. İnşallah Bolu’daki trafik kazalarının azalmasına trafik bilincinin artmasına ölü yaralı ve mal kayıplarının azalmasına vesile olur diyorum” diye konuştu.

“TÜM HALKIMIZI AÇILIŞA BEKLİYORUZ”

 

Konuşmasının sonunda Trafik Parkı’nın açılışına tüm halkı davet eden Başkan Yılmaz, “Salı günüde açılışı var parkımızın bütün vatandaşımızı da bekliyoruz. Çünkü hep beraber trafik bilincine erişmemiz lazım. Sadece okuldaki öğrencilerimiz değil. En büyük sıkıntıda şu geçmişte trafik kazalarının sebebi araç ve yollar üzerinde durulurken şu an araçlarımız kaliteli yollarımızda kaliteleşiyor. Bolu şehir merkezinde de inşallah bu sene kaliteleşecek. Ve o zaman sadece insanlara kalıyor. Bütün mesele eğer insanların bilincini geliştirebilirsek ve bu bilinç Türkiye çapında gelişirse bir il kadar insanımızı kaybetmeyiz. İnşallah Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve bütün Milli Eğitim Müdürlükleri sayesinde eğitim sağlarız diyorum” dedi.

Kep Adresi [email protected]