reklam
reklam
SON DAKİKA

Köroğlu Gazetesi | Bolu

VAKA SAYILARI GEÇEN HAFTAYA GÖRE YÜZDE 30 ARTTI

VAKA SAYILARI GEÇEN HAFTAYA GÖRE YÜZDE 30 ARTTI
21 Temmuz 2021 - 11:11

Salgında günlük vaka sayısı yeniden yükselişe geçti. 9 günlük bayram tatilindeki insan hareketliliği ve delta varyantı endişeleri artırıyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca; “Vaka sayıları geçen haftaya kıyasla yaklaşık yüzde 30 oranında artış gösterdi. Bayram telaşı ve neşesi içinde tedbirleri hafife almayın. Kapalı ve kalabalık ortamlardan uzak durun. Bayrama gölge düşürecek tedbirsizliklerde bulunmayın.” uyarısı yaptı.

Haber: Aslı Akış

Sağlık Bakanlığı’nın açıkladığı 20 Temmuz 2021 Salı gününün Korona tablosuna göre son 24 saatte 46 kişi hayatını kaybetti. Günlük vaka sayısı ise fırladı. Çin’de yapılan yeni bir araştırmaya göre delta varyantı, Covid-19’un ilk türüne göre bin kat daha bulaşıcı. Üstelik sıcakların da etkisiyle maske kullanımı azaldı.

Temmuz ayının ilk haftasında günde 4 binlerin altına inen yeni vaka sayısı giderek artış gösteriyor. 1 Temmuz’da başlayan normalleşme akabinde 9 günlük bayram tatilinde Covid-19 vakalarındaki artış korkutuyor. Bu artışta dikkat çeken virüsün Delta Varyantı olmasının yanı sıra vakalarda hasta yaş ortalamasının 30’a kadar düştü.

Son 3 gündür 7 bin 600’ler düzeyinde seyreden günlük vaka sayısı, 20 Temmuz’da 9 bine doğru ivmelenerek 8 bin 780’e kadar yükseldi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Bayram salgın hastalık için fırsata dönüşmemeli. Sevinç ve teyakkuz bir arada olabilir” diyerek sosyal medya hesabından sürekli uyarıda bulunsa da maalesef son günlerde maske ve mesafe ihlalleri arttı. Peki, Korona yasakları geri döner mi? Korana yasakları bayramdan sonra gelir mi?

 

 

Kep Adresi [email protected]