reklam
reklam
SON DAKİKA

Köroğlu Gazetesi | Bolu

VALİ AHMET ÜMİT’TEN O FABRİKA İLE İLGİLİ AÇIKLAMA

VALİ AHMET ÜMİT’TEN O FABRİKA İLE İLGİLİ AÇIKLAMA
14 Temmuz 2020 - 10:07

Bolu Valiliği basında organize sanayide bir tekstil fabrikasının COVID-19 nedeniyle kapatıldığına ve fabrikada panik olduğuna dair iddiaların yer aldığı haberlerine yönelik açıklama yayınladı.

Bolu Valiliğinden Bolu’da gündemde olan fabrikadaki COVID- 19 vakaları ile ilgili yayınladığı açıklama şu şekilde;

“Bolu’da bazı yerel medya organlarında COVID-19 nedeniyle bir fabrikanın kapatıldığına ve fabrikada panik olduğuna dair iddiaların yer alması üzerine, bu tür haberlerin dahili ve harici muhtemel olumsuz etkileri de göz önünde bulundurularak kamuoyunu bilgilendirme ihtiyacı hasıl olmuştur.

Bahse konu fabrikada çalışan birkaç işçide kendi istekleri doğrultusunda yapılan test sonucunda Covid-19 vakası ile karşılaşılması üzerine Sağlık ekiplerimizce ilgili işyerlerinde gerekli filyasyon çalışmaları yapılmış ve tüm önlemler alınmıştır.

“TAMAMEN KENDİ İSTEĞİ İLE TÜM İŞÇİLERE ÜÇ GÜN İZİN VERMİŞTİR”

Aynı fabrikanın işvereni tarafından idaremizle koordineli olarak, fakat tamamen kendi istek ve arzusu ile Sağlık Müdürlüğümüzün kontrolü altında, çalışanlarının kamuoyundaki gerçek dışı söylentilerden olumsuz etkilenmelerini önleyerek verimliliklerini arttırmak amacıyla, tüm çalışanlarına Sağlık Bakanlığı onaylı COVID-19 tarama testi yaptırılmıştır. Aynı işveren sağlıklı işçileri ile fabrikasını faal tutabilecekken yine tamamen kendi isteği ile hem sağlık kontrolü hem de motivasyon amacıyla üç gün süre ile tüm işçilerine izin vermiştir.

“HERHANGİ BİR KAPATMA KARARI BULUNMAMAKTADIR”

Son yapılan testlerin sonuçları İl Sağlık Müdürlüğümüz tarafından ivedilikle değerlendirilecek olup yeni pozitif vaka tespit edilmesi halinde bu şahıslar tedavi altına alınacak ve sağlıklı işçileri ile perşembe gününden itibaren fabrika faaliyetlerine kaldığı yerden devam edecektir.  Süreç içinde ilimizde faaliyet gösteren hiç bir fabrika veya iş yeri ile ilgili Valiliğimizce veya yetkili organlarınca alınmış herhangi bir kapatma kararı bulunmamaktadır. Kaldı ki Valiliğimizce ve sağlık ekiplerimizce ilimiz genelinde tüm süreç hassasiyetle ve yakından takip edilmektedir.

“İLİMİZDE KONTROL DIŞI HERHANGİ BİR SAĞLIK SORUNU BULUNMAMAKTADIR”

Esas olan: Salgından korunmak amacıyla her zaman olduğu gibi tüm vatandaşlarımızın maske kullanmaları, özellikle iş yerlerinde ve toplu bulunma alanlarında sosyal mesafe ve temizlik kurallarına uygun hareket etmeleridir. İlimiz genelinde kontrol dışı herhangi bir sağlık sorunu bulunmamaktadır.”

Kep Adresi [email protected]