reklam
reklam
SON DAKİKA

Köroğlu Gazetesi | Bolu

TFF BAŞKANI BÜYÜKEKŞİ İLK ZİYARETİ BOLU’YA YAPTI

TFF BAŞKANI BÜYÜKEKŞİ İLK ZİYARETİ BOLU’YA YAPTI
26 Temmuz 2022 - 11:20

Bolu’da yapılan Merkez Hakem Kurulu Yaz Semineri açılışı için ilimize gelen Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi ve TFF Yönetim Kurulu Üyesi aynı zamanda Amatör Kurul Başkanı Ali Düşmez ile Federasyon yönetim kurulu, Bolu ASKF Başkanı Cemalettin Metin organizasyonunda Bolu’ da faaliyet gösteren Amatör Kulüp Başkanları ve yöneticileri ile bir araya geldi.

ÖZEL HABER: Burhan Yeşiltaş-Fahri Gündüz

Hampton By Hilton’da düzenlenen toplantıya, TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, TFF Başkan Vekilleri Murat Aksu, Yusuf Günay, Yalçın Orhan, Yönetim ve İcra Kurulu Üyeleri Müslüm Özmen ve Ali Düşmez, Yönetim Kurulu Üyeleri Hamit Altıntop, Bolu Gençlik Spor İl Müdürü Emrullah Güler, Bolu ASKF Başkanı Cemalettin Metin, Boluspor Kulübü eski Başkanlarından Necip Çarıkcı, Bolu’da bulunan Amatör Spor Kulübü Başkanları katıldı.

“DAHA FAZLA MADDİ MANEVİ İMKANLARI AMATÖR ADINA HAZIRLAMAMIZ LAZIM”

Toplantıda ilk konuşmayı Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu üyesi Ali Düşmez yaptı. Düşmez, daha fazla maddi manevi imkanları amatör takımlar için hazırlamaları gerektiğine vurgu yaparak; “Bolu’ya gelip sizi görmeden gitmek istemedim. Hem Bolu için önemli TFF Başkanı seçimin ardından ilk defa Bolu’ya geliyor. Çok önemli. Bolu’da 1 tane klasman yan hakemi var. 50 tanede stajyer hakemimiz var. Dönüşte bunları MHK Başkanımızla görüşeceğim. Tek lig olması kötü. Bolu’ya yakışmaz. Daha fazla maddi manevi imkanları amatör adına hazırlamamız lazım. Bu başkanın görevi. Ama 81 ildeki başkanlarında görevi, kulüplerinde görevi. Başkanımız her yerde amatörler diyor. Benim için süper lig neyse diyor amatörlerde o diyor. Başkanın amatörleri de çok öne alması büyük bir avantaj olduğunu düşünüyorum. Her dönem yeni şeyler yapıyoruz. Kimse neler yapıldığını bilmiyor. Türkiye’de 120 bin maç oynanılıyor. Amatörler, 2 ve 3.ligler olmasa Türk futbolu gelişmez” dedi.

“AMATÖR FUTBOLA EL ATMAMIZ GEREKİYOR”

Düşmez’in ardından Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi söz aldı. Büyükekşi, amatör futbola el atacaklarını belirterek; “Biliyorsunuz göreve 16 Haziran’daki genel kurulla birlikte geldik. Özellikle 1 yıllık dönemde Türkiye’deki futbol ailesini farklı bir şeklinde yorumluyoruz. TFF sadece süper lig takımlarının federasyonu değildir. Türkiye Futbol Federasyonu, Süper Ligin, 1.ligin, 2.ligin, 3.ligin ve Amatörlerin federasyonudur. Özellikle Ali başkanıma söyledim. Bana en kısa zamanda amatörlerle ilgili bir sunum yap dedim. Dünyaya bakıyoruz, alt liglerden-üst liglere futbolcu yetiştiriliyor. Ama Türkiye’ye bakıyoruz. Olay tam tersi gelişiyor. Bizim amatör futbola el atmamız gerekiyor. Ama bu eli atarken de lafla değil, uygulamalarımızla atmamız gerekiyor. Önümüzdeki 1 ay içinde bir strateji çalışması yapacağız. Buraya herkesi davet edeceğiz. Herkes burada fikrini söyleyecek. Kendimize bir hedef belirleyeceğiz” şeklinde konuştu.

“KÜFÜR, KAVGA OLMASINI İSTEMİYORUZ”

Futbol maçların küfür ve kavga olmasını istemediklerini aktaran TFF Başkanı Büyükekşi; “Futbol maçlarımızdan 45 dakika önce süper ligden başlamak üzere konserler yapmayı planlıyoruz. Kadınlarımız, kızlarımız, çocuklarımız, gençlerimizin maçlara gelmesini istiyoruz. Küfür, kavga olmasını istemiyoruz. Bir festival havasında maçlar seyredilsin istiyoruz. Bunları başarabilirsek, o zaman geniş kitlelerin sevgisini ve saygısını kazanacağımızı düşünüyorum” dedi.

“BİZ FUTBOLUMUZUN MARKA DEĞERİNİ AYAKLARIMIZIN ALTINA ALMIŞ ÇİĞNİYORUZ”

Göreve geldiklerinde bütün kurullarda en az 1 kadın yönetim kurulu üyesinin görev aldığını dile getiren Büyükekşi; “Önümüzdeki yıl Türkiye Cumhuriyetinin kuruluş yıl dönümü. 100.yılın başkanı olarak ilk olarak yönetimimize 2 tane kadın aldık. Onunla kalmadık. Bütün kurullarımıza 1 kadın üye aldık. Ben inanıyorum ki, kadının elinin değdiği yerde barış olur, dostluk olur. Herkes tutum ve davranışlarına dikkat eder. Benim gördüğüm şu. Biz futbolumuzun marka değerini ayaklarımızın altına almış çiğniyoruz. Daha nasıl aşağıya götürebiliriz diye uğraşıyoruz. Bizim hedefimiz şu. Biz daha nasıl yukarı çıkarabiliriz diye çalışıyoruz. Bakış açımız bu. Bugün sizlerle olduğum için son derece memnunum” ifadelerine yer verdi.

METİN’DEN, BÜYÜKEKŞİ VE DÜŞMEZ’E HEDİYE

Soru-cevap şeklinde devam eden toplantının ardından Bolu ASKF Başkanı Cemalettin Metin, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi ve Amatör Kurul Başkanı Ali Düşmez’e hediye takdim etti.

Kep Adresi [email protected]