Merkez üssü Kahramanmaraş olan depremler sonrası başlayan kurtarma çalışmalarına destek için, Bolu İl Özel İdaresi ekipleri bölgeye gitti.

Haber Merkezi

Bolu İl Özel İdaresine bağlı ekipler, deprem bölgesindeki çalışmalara destek vermek amacıyla, harekete geçti. 35 araç ve 39 personel deprem bölgesine giderek arama – kurtarma çalışmalarına katıldı.

Ekipler, 15 kamyon, 1 kamyonet, 6 ekskavatör, 7 tır, 2 loder kepçe, 1 pickup ve 3 öncü araç ile bölgeye intikal etti.

Bolu İl Genel Meclis Başkanı Yaşar Yüceer, konuya ilişkin yaptığı paylaşımda, “Yüreğimizin yandığı, 10 ilimizde etkili olan deprem felaketi sonrası devletimizin bütün imkanları seferber edildi. Yaraların sarılması için titizlikle yürütülen çalışmalara Bolu İl Özel İdaremiz ekipleri de katıldı. Dün akşam saatlerinde yola çıkan 15 kamyon, 1 kamyonet, 6 ekskavatör, 7 tır, 2 loder kepçe, 1 pickup ve 3 öncü araç olmak üzere toplam 35 araç ile birlikte 39 personelimiz bölgeye ulaşarak yürütülen arama kurtarma çalışmalarına destek vermeye başladı. Ülke ve millet olarak birlik ve beraberlik içinde inşallah bu felaket günlerini de geride bırakacağız. Rabbim bizleri tüm afetlerden korusun” dedi.