Cumhurbaşkanları ve siyasi parti temsilcileri bu akşam TRT’de propaganda konuşmalarını yapacak. Siyasi partilerin konuşmaları saat 15:36’da başladı. Cumhurbaşkanı adayları ise saat 21.00 itibarıyla ekranda olacak.

14 Mayıs seçimlerine 1 hafta kala seçim takvimi işliyor.

YSK’da çekilen kurada, cumhurbaşkanı adaylarının 7 Mayıs Pazar ve 13 Mayıs Cumartesi günü yapacakları 10’ar dakikalık propaganda konuşmalarının yayın saatleri ve sıraları belirlenmişti. TRT'de propaganda konuşmaları Yeniden Refah Partisi lideri Fatih Erbakan'ın konuşması ile başladı.

KONUŞMA SIRALAMASI NASIL OLACAK?

7 Mayıs’ta sırasıyla Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ata İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan, Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan propaganda konuşması yapacak.

13 Mayıs’taki propaganda sıralamasıysa Muharrem İnce, Kemal Kılıçdaroğlu, Sinan Oğan ve Recep Tayyip Erdoğan şeklinde olacak.

SİYASİ SEMBOLLERE YER VERİLMEYECEK

Siyasi partiler adına yapılacak konuşmalar saat 15.36'da başladı. Cumhurbaşkanı adaylarının hitapları ise saat 21.00'den itibaren yayınlanacak.

Televizyonda yayınlanacak propaganda konuşmalarında, Türk bayrağı ve konuşmayı yapan kişi dışında hiçbir görüntüye yer verilmeyecek. Konuşmacılar, ceket giymek ve kravat takmak zorunda olacak.

7 Mayıs:

Yeniden Refah Partisi, İYİ Parti, Halkın Kurtuluş Partisi, Adalet Partisi, Güç Birliği Partisi, Anavatan Partisi, Hak ve Özgürlükler Partisi, Adalet Birlik Partisi, Memleket Partisi, AK Parti, Türkiye İşçi Partisi, Vatan Partisi, Büyük Birlik Partisi, Türkiye Komünist Hareketi, Milli Yol Partisi, Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi, MHP, Yenilik Partisi, CHP, Zafer Partisi, Türkiye Komünist Partisi, Millet Partisi, Sol Parti ve Genç Parti.

13 Mayıs:

Yenilik Partisi, İYİ Parti, Anavatan Partisi, Adalet Partisi, Genç Parti, Güç Birliği Partisi, Millet Partisi, Büyük Birlik Partisi, Halkın Kurtuluş Partisi, Vatan Partisi, MHP, Türkiye Komünist Hareketi, Memleket Partisi, Türkiye Komünist Partisi, Yeniden Refah Partisi, Milli Yol Partisi, Sol Parti, AK Parti, CHP, Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi, Zafer Partisi, Türkiye İşçi Partisi, Adalet Birlik Partisi, Hak ve Özgürlükler Partisi.

Editör: Ebru Buket EKE